Matovič: 419 nakazených. Pokazili sme si to

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Slováci sú nerozvážni a nezodpovední, tvrdí premiér Igor Matovič. Vyjadril tak svoje sklamanie z nezodpovedného správania slovenských občanov. Príčinou sú stúpajúce čísla nakazených koronavírusom, ktoré podľa neho povedú k obmedzeniu slobôd.

Slovensko hlási rekord 419 nových prípadov nakazených na koronavírus. K tomuto číslu sa na sociálnej sieti vyjadril aj predseda vlády Matovič.

Priemér, ktorý je všeobecne známy svojím opatrným postojom a neustálym vyzývaním ľudí k zodpovednosti, vyjadril svoje sklamanie nad aktuálnou situáciou.

Podľa jeho slov ju zapríčinili ľudia svojou “nerozvážnosťou, ľahkovážnosťou a egoizmom”. Vyčíta im koronaskepticizmus a nedodržiavanie hygienických opatrení, ktoré podľa neho povedú k obmedzeniu slobody.

“V čase, keď som bojoval za jemnejšie pravidlá pre svadby, šport a kultúru, boli polovičné počty nových prípadov…veril som, že ľudia si budú väčšiu slobodu vážiť a budú sa správať rozumne. Bohužiaľ, sklamal som sa a evidentne sme zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli.”

Premiér na záver avizuje, že mení svoje počiatočné rozhodnutie a ďalej nebude lobbovať za jemnejšie hygienické opatrenia. Ľudia sa podľa neho správajú nezodpovedne, a preto by väčšia sloboda mohla viesť až k anarchii.

“Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí,” vyhlásil premiér.

POKAZILI SME SI TO … 419Máme nový rekord. Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky,…

Posted by Igor Matovic on Friday, September 25, 2020

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

36

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter