V Británii potvrdili najvyšší denný počet prípadov od začiatku pandémie

Ulice Londýna počas opatrení proti koronavírusu (Zdroj: SITA)

Krajina vo štvrtok hlásila 6 634 nových nákaz, doterajší rekord bol z 1. mája, a to 6 201.

Veľká Británia vo štvrtok zaznamenala 6 634 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný počet od začiatku pandémie. Ďalších 40 ľudí v dôsledku nákazy zomrelo. K väčšine úmrtí došlo v Anglicku, okrem dvoch v Škótsku a jedného vo Walese. Veľká väčšina nových prípadov koronavírusu bola v Anglicku, a to 5 632. Nasledovalo Škótsko so 465 infekciami, Wales s 348 prípadmi a Severné Írsko so 189 prípadmi. Informuje o tom portál news.sky.com.

Doteraz najväčší počet prípadov koronavírusu za jeden deň Británia hlásila 1. mája, kedy ich bolo zistených 6 201. Vtedy sa však testovalo podstatne menej ľudí. Podľa výskumníkov Imperial College počas kulminácie prvej vlny pandémie sa v skutočnosti vo Veľkej Británii denne koronavírusom pravdepodobne nakazilo viac ako 100-tisíc ľudí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom

Grécko chce zastaviť prílev imigrantov z Turecka, existujúcu bariéru na spoločných hraniciach plánuje predĺžiť o 26 kilometrov. Grécka vláda v pondelok schválila plán predĺženia plotu v oblasti, cez ktorú na severovýchode krajiny prechádzajú hranice s Tureckom. Reaguje tým..