Rusko dodá na Slovensko liek proti koronavírusu založený na japonskom liečive

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Liek Avifavir, založený na japonskom Favipiravire, sa dostane aj na Slovensko. Rusi oznámili dodanie lieku do ďalších 17 krajín sveta. Okrem Slovenska bude toto liečivo dostupné aj v Brazílii, Bulharsku alebo v Saudskej Arábii.

Ruský liek Avifavir proti Covidu-19 dodá Rusko 17 krajinám vrátane Slovenska. Liek je založený na lieku Favipiravir, ktorý bol vyvinutý v Japonsku a používa sa na liečenie vírusových ochorení, informujú Hospodárske noviny s odkazom na agentúru Reuters.

Podľa ruského štátneho investičného fondu (RDIF) klinické testy v Rusku a Japonsku potvrdili jeho účinnosť. Liek má byť zároveň výrazne lacnejší ako remdesivir, ktorý na liečbu pacientov s koronavírusom odporučila Európska agentúra pre lieky. Cena má byť trojnásobne až štvornásobne nižšia.

Avifavir bol do teraz poskytnutý hlavne bývalým štátom Sovietskeho zväzu, ako Bielorusko alebo Kazachstan. Dostane sa však aj do Srbska, Bulharska, či do Brazílie, Juhoafrickej republiky alebo Saudskej Arábie.

Rusko sa už dlhšie usiluje o vedúcu pozíciu vo vývoji lieku aj vakcíny proti chorobe Covid-19. Krajina okrem testov na koronavírus už uzavrela aj medzinárodné dohody o dodaní vakcíny Sputnik V.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

37

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom

Grécko chce zastaviť prílev imigrantov z Turecka, existujúcu bariéru na spoločných hraniciach plánuje predĺžiť o 26 kilometrov. Grécka vláda v pondelok schválila plán predĺženia plotu v oblasti, cez ktorú na severovýchode krajiny prechádzajú hranice s Tureckom. Reaguje tým..