Trapas SaS: Vlastné pro-choice političky prirovnali k vraždiacej maniačke

Zľava: Jana Bittó Cigániková a Lucia Ďuriš Nicholsonová (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Strana Sloboda a Solidarita na svojom facebookovom účte uverejnila obrázok, pomocou ktorého implicitne obvinila odporcov potratov z toho, že zo žien robia tiché služobníčky. Svoje političky s liberálnejším pohľadom na interrupcie naopak prirovnala k hrdinkám. Demagógia sulíkovcov, ktorá zodpovednú ochranu života posúva do roviny útlaku nevinných žien, ale nie je jediným problémom tohto príspevku.

Návrh na úpravu interrupčnej legislatívy z pera koaličnej poslankyne a líderky Kresťanskej únie Anny Záborskej prinútil takzvaných pro-liferov a pro-choicerov k novému presunu zo základného tábora na frontovú líniu.

Hrdinky z SaS

Na nej dnes nebojujú len pomocou dobre známych argumentov, ale aj inovatívnymi metódami. Najnovšie sa k použitiu jednej z nich uchýlila aj strana SaS, v ktorej sú hlavnými súperkami Záborskej v tejto veci poslankyne Lucia Ďuriš Nicholsonová a Jana Bittó Cigániková.

Sulíkovci na Facebooku zverejnili meme obrázok, v ktorého hornej polovici sa nachádza záber z dystopického seriálu Príbeh služobníčky s popisom „chceli mať zo žien toto“ a pod ním nasleduje odvetný text „miesto toho dostali toto“. Spodnú časť obrázka potom zaberajú hrdinky zo známych seriálov Vikingovia a Hry o tróny spolu so spomenutými političkami.

Dracarys ? ?Inšpirácia: Barbora Mareková

Posted by Sloboda a Solidarita on Wednesday, September 23, 2020

K uvedenému „veľdielu“, ktoré akoby malo za cieľ odplašiť pravičiarov a konzervatívcov sympatizujúcich s SaS z dôvodu Sulíkových pravicovo-libertariánskych postojov a relatívne triezveho úsudku aj v mnohých kultúrnych témach, sa žiada dodať dve hlavné poznámky.

V SaS je stále viacero ľudí, ktorí by z nej radi spravilo klon Progresívneho Slovenska. Strany, ktorej je už dlhodobo vlastné mentálne nastavenie, podľa ktorého sú ženy idúce na potrat, bárs aj z dôvodu vlastnej promiskuity, hrdinkami dnešných dní a podľa ktorého nás všetci proliferi snahou o zastavenie bezdôvodného zabíjania ľudských plodov ťahajú smerom k patriarchálnemu stredoveku.

Prirovnali sa k vražednej maniačke

Za druhé. Jednou z pomyselných hrdiniek a pre liberálov odvážnych žien v ich obrázku, ku ktorej prirovnávajú svoje političky, je aj postava z Hier o Tróny Daenerys Targaryenová (blondína s oranžovým pozadím). Tá v poslednej sérii takpovediac zošalela a na jej pokyn boli vyvraždené tisícky nevinných ľudí, keď svojím drakom z nepochopiteľného dôvodu vypálila mesto Kráľovo prístavisko.

To, čo chcelo byť dôkazom o nebojácnosti Ďuriš Nicholsonovej a Bittó Cigánikovej, tak v istom zmysle skončilo postavením vlastných propotratových političiek na roveň genocídnej maniačky. Zámer nie tak celkom vyšiel súdiac aj z komentárov, ktoré sa pod príspevkom objavili.

Pre SaS tento faux pas ale môže byť mementom, prečo sa vrátiť k tomu, čo ju robí na slovenskej politickej scéne unikátnou a neospravedlňovať veci, ktoré sa dajú ospravedlniť len veľmi ťažko – bezdôvodné potraty v spoločnosti, ktorá má dnes všetky materiálne predpoklady na to, aby nechcené dieťa v najkrajnejšom prípade zaopatrila cez systém hniezd záchrany, domovov a náhradných milujúcich rodín a nie hodila do nádoby na biologický odpad. „Memečka“ nech teda SaSkári nechajú iným.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

133

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter