Na Amazone ľudia kupujú „zaručený“ liek na Covid. Ide o potenciálne nebezpečné bielidlo

Prípravok na dezinfekciu vody s obsahom oxidu chloričitého (Zdroj: Amazon.com)

Zázračný liek? Na internetovom portáli Amazon sa už dlhšie predáva priemyselné bielidlo (oxid chloričitý) alebo produkty s jeho obsahom, ktoré majú byť údajne všeliekom – funkčným vraj aj proti Covid-19. Napriek tomu, že firma sľúbila, že zatrhne predaj tejto látky, rôznym predajcom sa stále darí zarábať na ľudskej dôverčivosti a strachu.

Zdravotnícke organizácie už dlhšie varujú pred užívaním oxidu chloričitého, ktorý má byť údajne liekom na koronavírus. Pri jeho požití došlo k viacerým prípadom otravy i úmrtí, napriek tomu sa táto látka stále predáva na internetovom predajnom portáli Amazon ako všeliek, informuje portál Guardian.

Ide o tzv. MMS produkty (Miracle mineral solution – zázračný minerálny prípravok), ktoré tretí predajcovia ponúkajú ako zázračný všeliek. Výrobcovia CD Kit a Natrichlor píšu, že slúži na dezinfekciu vody. Mnohí kupujúci napriek tomu toto priemyselné bielidlo kupujú pre jeho údajné lekárske účinky.

Otravy a smrť

Nie je to prekvapivé, keďže zástancovia MMS produktov veria, že bielidlo, resp. dané produkty s jeho prímesou liečia aj maláriu, HIV alebo rakovinu. Zatiaľ čo spomínaný oxid chloričitý môže byť využitý vo veľmi malých množstvách na dezinfekciu vody, koncentrácia v predávaných produktoch ďaleko presahuje bezpečnú úroveň.

Ako veľmi je rozšírený tento trend o všelieku ukazujú záznamy Americkej asociácie centier kontroly jedov. Tie zatiaľ namerali v Spojených štátoch 16-tisíc prípadov otravy oxidom chloričitým, pričom približne 2,5-tisíc prípadov sa týkalo detí mladších 12 rokov. V Južnej Amerike boli zaznamenané aj viaceré úmrtia spojené s užívaním bielidla, v Argentíne bol tak otrávený 5-ročný chlapec.

Spoločnosť Amazon pritom už v marci tohto roku sľúbila, že predaj priemyselného bielidla, resp. produktov s jeho prímesou vydávaných za liek, zatrhne. Napriek tomu má byť tento tovar stále dostupný na americkej, ako aj nemeckej verzii Amazonu.

Čistenie vody a…

Pri vyhľadávaní hesla „MMS“ na americkej verzii portálu vyskočia na zákazníka hlavne fľaštičky s oxidom chloričitým, ktoré majú byť použité na dezinfekciu vody. Podľa komentárov však viacerí zákazníci využívajú tieto produkty na tvorbu spomínaných MMS produktov alebo priamo užívajú danú látku.

„Výborný produkt. Je to podobné MMS,“ píše jeden komentár z USA po španielsky. Ďalšia užívateľka opisuje, ako využili kvapky „proti Covidu“, pričom dostali len miernu bolesť brucha – inak bolo „všetko perfektné“. Iní užívatelia chvália kvapky, pretože robia presne to, čo by mali – dezinfikovať vodu, napríklad na dlhších túrach v prírode.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

WHO: Štúdia zistila, že remdesivir nepomáhal pacientom s COVID-19

WHO: Štúdia zistila, že remdesivir nepomáhal pacientom s COVID-19

Najnovšia štúdia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) naznačuje, antivírusový liek remdesivir nepomáha pacientom s ochorením COVID-19. Zároveň však nevyvracia tvrdenia predchádzajúcej štúdie, ktorá sa pričinila o to, že remdesivir začali v mnohých krajinách vrátane USA a Veľkej Británie používať..