Matovič: Nahlasujte ľudí, ktorí nedodržiavajú pravidlá

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Slovensko má dostatočne dobré bezpečnostné opatrenia, aby zvládlo druhú vlnu nového koronavírusu. Bude však záležať na ľuďoch, aby tieto opatrenia aj dodržiavali, uviedol na stredajšej tlačovej besede premiér Igor Matovič. Vyzýva ľudí, aby nahlasovali regionálnym hygienikom tých, ktorí nedodržiavajú protiepidemiologické opatrenia.

Súčasná vláda Slovenska nezanedbala prípravu na druhú vlnu pandémie koronavírusu, tvrdí predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Podľa neho má krajina zatiaľ situáciu pod kontrolou, to sa však môže zmeniť, pokiaľ nebudú ľudia dodržiavať nariadenia, uviedol na stredajšej tlačovej besede.

Vzhľadom na rekordný prírastok nakazených z utorka 22. septembra, kedy pribudlo 338 pacientov s pozitívnym testom na koronavírus, navrhol Matovič aj nové opatrenia. Odmietol však konkretizovať ich obsah, predpokladá, že konzílium odborníkov vo štvrtok predloží nový plán.

Choďte porušovateľom po krku

Premiér zároveň vyzval občanov na zodpovednosť a dodržiavanie bezpečnostných opatrení. Podľa neho má krajina dostatočne bezpečné opatrenia, lenže tretina občanov Slovenska ich nerešpektuje. Ide najmä o nosenie rúšok, vďaka ktorým sme podľa predsedu vlády tak dobre zvládli prvú vlnu.

Ak by však ľudia rúška nenosili, sami sa vraj pripravia nielen o slobodu, ale aj o peniaze – budú vraj ešte chudobnejší. Má za to, aby ľudia kontaktovali regionálnych hygienikov, pokiaľ vidia, že niekto nedodržiava bezpečnostné nariadenia a išli takýmto ľuďom „po krku“.

V prípade zhoršenia situácie nevylúčil zavedenie opatrení z prvej vlny. „Ak budeme vidieť, že incidencia rastie, tak budeme musieť prijímať opatrenia. Zásobník máme v prvej vlne,“ uviedol premiér.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

39

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter