Sloboda a Solidarita plánuje veľkú konferenciu o odluke cirkvi od štátu

Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Začiatkom novembra plánuje strana Sloboda a Solidarita (SaS) veľkú konferenciu o odluke cirkvi od štátu, na ktorú chce pozvať odborníkov aj zástupcov cirkví. Ako ďalej informuje spravodajský portál Webnoviny.sk, poslanec liberálov Miroslav Žiak sa zároveň v tejto veci plánuje 1. októbra stretnúť s ministerkou kultúry Natáliou Milanovou (OĽaNO).

Podľa portálu Žiak tvrdí, že jeho strana presadzuje to, čo si myslí aj verejnosť. Zároveň poukázal na posledné prieskumy, podľa ktorých je verejnosť zámeru strany naklonená. „Vôbec by som nehádzal flintu do žita, hlas ľudu je na našej strane,“ uviedol pre Webnoviny.sk. Doplnil, že strana v tejto veci pokračuje v rokovaniach s koaličnými partnermi.

Portál pripomína, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) v auguste na sociálnej sieti označil zámer SaS o odluke za „prvoplánový marketing využívajúci najprízemnejšie pudy“. „Nedovolím preto, aby diskusiu na túto tému viedol niekto, pre koho svet začína a končí v jeho peňaženke,“ napísal okrem iného.

Nadšenie u koaličných kolegov nebadať

Poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina) sa pre Webnoviny.sk vyjadril, že návrh SaS je „marketingový výstrel do tmy“ a „ťah na liberálnych voličov“. Podľa Pčolinského sa debata o odluke nikdy na koaličnej rade neotvorila. Nevie si ani predstaviť, že by štát začal podnikať kroky k ukončeniu platnosti zmluvy so Svätou stolicou.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) zase zdôraznil, že diskusia o téme odluky má začať kultivovaným spôsobom. „Nie tak, že niekto príde na tlačovku a povie, že chce odluku a s nikým sa o tom nebaví, lebo to vyzerá ako vytĺkanie politického kapitálu,“ podotkol Šeliga.

Zmluvu so Svätou stolicou podpísal v roku 2000 premiér Mikuláš Dzurinda. “V parlamente prešla veľmi hladko za širokej podpory politických strán. Faktom je, že neobsahuje ustanovenie o svojom prípadnom zániku,” dodali Webnoviny.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..