Európska investičná banka poskytne Slovensku poradenstvo v oblasti energetickej efektívnosti

EIB (Zdroj: Wikipedia)

Európska investičná banka (EIB) a Slovak Investment Holding (SIH) v stredu podpísali dohodu financovanú prostredníctvom European Investment Advisory Hub (EIAH), ktorá je súčasťou poskytovania investičných poradenských služieb zo strany EIB.

Vďaka tejto podpore SIH zvýši svoje poradenské kapacity získavaním dodatočných odborných posudkov v oblasti udržateľných investícií a energetickej efektívnosti. Informovala o tom v stredu v tlačovej správe EIB.

“Táto dohoda predstavuje nový míľnik v spolupráci medzi EIB a SIH,” uviedla Liljana Pavlova, viceprezidentka EIB pre poradenské služby. “Som presvedčená, že táto dodatočná podpora bude kľúčová pre umožnenie rozvoja environmentálne udržateľných investičných projektov, ktoré podporia prechod krajiny k nízkouhlíkovej ekonomike,” dodala Pavlova.

Slovak Investment Holding je akciovou spoločnosťou, ktorej 100-percentným vlastníkom je štát. Jej hlavným cieľom je podporovať strategické verejné a súkromné investície na Slovensku v oblastiach infraštruktúry, energetickej efektívnosti, odpadového hospodárstva, sociálnej ekonomiky a malých a stredných podnikov.

European Investment Advisory Hub je partnerstvom medzi EIB a Európskou komisiou v rámci Investičného plánu pre Európu. EIAH slúži ako jednotné miesto prístupu k rôznym typom poradenských služieb a služieb technickej asistencie.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...