Krčméry pri potratoch podporil Záborskú: Nejde o ideológiu, ale o návrat k pilierom európskej civilizácie

Vladimír Krčméry (Zdroj: SITA)

Známy slovenský epidemiológ Vladimír Krčméry, ktorý sa dostal do širšej pozornosti pred niekoľkými mesiacmi v súvislosti s chorobu Covid-19, sa postavil za návrh na zmenu potratového zákona od Anny Záborskej. Táto idea je podľa neho návratom k pilierom európskej civilizácie.

Vášne medzi takzvaným pro-life a pro-choice táborom v uplynulých týždňoch vzplanuli opäť. Dôvodom je návrh na zmenu potratovej legislatívy z dielne šéfky Kresťanskej únie a koaličnej poslankyne Anny Záborskej.

Pokiaľ by bol úspešný, znamenalo by to predĺženie lehoty na rozmyslenie zákroku zo súčasných 48 hodín na 96, zlepšenie informovanosti matiek, zákaz reklamy na potrat či nutnosť zisku dvoch nezávislých lekárskych posudkov pred potratom z dôvodu vážneho poškodenia plodu dieťaťa.

Vraj nejde o ideológiu

Záborská v snahe získať pre svoj návrh dostatočnú podporu v Národnej rade spustila aj pomerne veľkú propagačnú kampaň. Získala podporu takmer 170 pro-life organizácií naprieč celý svetom a na jej stranu sa pridávajú aj známe tváre na Slovensku, nielen z prostredia politiky. Azda najznámejšou z nich je epidemiológ Vladimír Krčméry.

„Podporujem návrhy poslancov NR SR z rôznych politických strán a hnutí, ktoré majú spoločný menovateľ, a tým je ochrana života nenarodených. Nejde o nejakú ideologickú agendu, ale o návrat k pilierom európskej civilizácie,“ vraví v úvode Krčméry.

Toto tvrdenie obhajuje všeobecne akceptovaným postojom, že Európa a jej spoločnosť je postavená na troch pilieroch, ktorými sú jednak rímske právo, potom grécka filozofia a takisto aj Mojžišovo Desatoro.

Čím doktor argumentuje?

Lekár následne konkretizuje, že jednou z hlavných zásad rímskeho práva je tá, že na človeka, ktorý sa ešte nenarodil, sa hladí ako na toho, ktorý sa už narodil. Tým vraj rímske právo prisudzuje plodom tie práva, ktoré už majú živé deti.

„Grécka filozofia najlepšie vyjadruje svoj postoj v Hippokratovej prísahe, kde Hippokrates doslova píše: ‚Nikdy nepodám žene prostriedok na vyhnanie plodu‘,“ hovorí o vzťahu druhého dôležitého piliera našej civilizácie k interrupciám.

Kresťanstvo, ktorého hodnotovým vodidlom je zase Desatoro Božích prikázaní, svoj pozitívny vzťah k ľudskému životu podľa známeho profesora zase definuje v jednoduchom a v poradí piatom prikázaní „nezabiješ“.

„Preto sú tieto návrhy, ktoré umožňujú ženám lepšie sa rozhodnúť a získať viacej informácií v tejto mimoriadne dôležitej otázke ochrany života, návratom k európskej civilizácii a sú zakotvené na pilieroch európskej civilizácie,“ uzatvára doktor.

PREDSTAVUJEME NÁVRH ZÁKONA NA POMOC TEHOTNÝM ŽENÁMProf. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr.h.c podporuje návrhy zákonov…

Posted by Anna Zaborska – Kresťanská únia on Monday, September 21, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

30

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..