Nový migračný plán pre EÚ: Za prijatie utečenca 10-tisíc, za odmietnutie pokuta

Angela Merkelová (Zdroj: SITA)

Migračné kvóty sú zrejme späť, akurát v novom šate. Dnes plánuje skupina politikov na čele s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou predstaviť nový migračný plán pre Európsku úniu. Okrem prerozdeľovania utečencov má plán ponúkať aj odmeny za prijatie ľudí či tresty za ich odmietnutie.

Nemecko už po niekoľkýkrát tlačí Európsku úniu s plánom na migračnú „solidaritu“. Ide opätovne o snahu na prerozdeľovanie migrantov z dielne nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorá na vec chce ísť odmenami aj pokutami, informuje agentúra Reuters.

Podobne ako pred piatimi rokmi, kedy do Nemecka prišlo viac ako milión migrantov, Merkelová je aj tentokrát na čele novej iniciatívy, ktorá sa týka migrácie do Európskej únie. Plán, ktorý dnes plánujú predstaviť, má pomôcť riešiť a zvládať stovky až tisíce migrantov, ktorí prichádzajú na Európsky kontinent každý týždeň.

„Solidarita“

Podľa agentúry by pod novým plánom mali všetky členské štáty EÚ prijímať migrantov, výmenou za peňažnú odmenu – 10-tisíc eur za dospelú osobu. Peniaze by boli podľa nemenovaných zdrojov čerpané z rozpočtu EÚ.

Naopak, štáty, ktoré by naďalej odmietali prijímať migrantov, by boli vystavené súdnym sporom na európskych súdoch, čo by zrejme viedlo aj k značným pokutám. To sú však procesy, ktoré môžu trvať roky.

Návrh bude očakávane čeliť aj tvrdej opozícii, najpravdepodobnejšie od štátov strednej Európy a Balkánu. Rovnako ako v minulosti, najviac proti boli krajiny ako Maďarsko a Poľsko, silné odmietanie povinných kvót zastávalo aj Česko či Slovensko. Podobné hlasy sa zrejme ozvú aj z Rakúska či Slovinska.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

34

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom

Grécko chce zastaviť prílev imigrantov z Turecka, existujúcu bariéru na spoločných hraniciach plánuje predĺžiť o 26 kilometrov. Grécka vláda v pondelok schválila plán predĺženia plotu v oblasti, cez ktorú na severovýchode krajiny prechádzajú hranice s Tureckom. Reaguje tým..