Počet obetí pandémie v USA dosiahol hranicu 200-tisíc

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Počet ľudí, ktorí zomreli v USA v súvislosti s nakazením sa koronavírusom, stúpol na úroveň 200-tisic. Vyplýva to z údajov Johns Hopkins University, ktoré sú založené na informáciách od zdravotníckych úradov jednotlivých amerických štátov.

Predpokladá sa však, že reálny počet obetí pandémie je podstatne vyšší, čiastočne aj preto, že mnohé úmrtia na ochorenie COVID-19, predovšetkým na začiatku šírenia vírusu, sa pripísali iným dôvodom.

Počet úmrtí v dôsledku nakazenia sa koronavírusom v USA je taký vysoký, ako keby každých 67 dní v krajine došlo k rovnakým teroristickým útokom ako 11. septembra 2001. Ide o cifru, ktorá bola pred ôsmimi mesiacmi, kedy sa pandémia dostala do USA, nepredstaviteľná.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...