Draxler: Gröhling by si zaslúžil zopár faciek a odborne je úplne mimo

Branislav Gröhling (Zdroj: SITA)

Je to ťuťko bez odborných znalostí a lenivec, myslí si bývalý šéf rezortu školstva Juraj Draxler o svojom nasledovníkovi na tomto poste Branislavovi Gröhlingovi. Na sociálnej sieti poukázal na jeho zlyhanie počas prvej vlny koronavírusu.

Opiera sa pritom o komentár analytickej jednotky ministerstva školstva, ktorá informovala o priebehu dištančnej výučby v školskom roku 2019/2020.

Zo zistení ich prieskumu vyplýva, že v prvej vlne koronavírusu malo prístup k online výučbe približne 81,5 % žiackej populácie. Z výsledkov preto vyplýva, že rezort školstva v mnohých ohľadoch zlyhal.

Za najväčšie fiasko môžeme považovať skutočnosť, že podľa prepočtov nebolo akejkoľvek formy náhradného vzdelávania zapojených 52 000 žiakov a žiačok základných a stredných škôl, teda približne 7,5 % žiackej populácie.

Nemenej potešiteľné sú tiež čísla o tom, že takmer 128 000 žiakov a žiačok (18,5 % žiackej populácie) sa neučilo prostredníctvom internetu, ale vzdelávali sa inými formami dištančnej výučby, napr. prostredníctvom zasielania tlačených pracovných listov.

To však nemožno považovať za adekvátnu náhradu, keďže žiakom chýbal priamy kontakt s učiteľom či pohotová spätná väzba. K týmto zisteniam sa mimoriadne kriticky vyjadril bývalý šéf rezortu školstva Juraj Draxler.

Plagiátor, ťuťko a lenivec

Ten uvádza, že ministerstvo školstva chcelo tieto informácie zatajiť, a preto do vedenia analytickej jednotky dosadili svoju riaditeľku, no analytici napriek tomu čísla uverejnili.

Kvôli vlažným usmerneniam ministerstva vraj zlyhali telekomunikačné projekty, ktoré mali deťom zo sociálne vylúčeného prostredia dodať voľné dáta. Rezort mal tiež údajne ignorovať sťažnosti škôl.

O ministrovi Branislavovi Gröhlingovi si preto myslí, že “je nielen usvedčený plagiátor, je to vyslovene ťuťko, ktorý je odborne úplne mimo a pracovitosť mu tiež chýba”.

Poliačik vraj zdevastoval diskusiu o školstve

Gröhling a strana SaS podľa neho klamali aj v predvolebnom programe, kde sľubovali zlúčením organizácií dosiahnuť ročnú úsporu 20 miliónov eur. Draxler tvrdí, že táto suma zodpovedá výške eurofondov, ktorú dané organizácie obdržia, avšak nedokážu minúť.

“Ale napriek týmto kapitálnym hlúpostiam niektoré médiá program označovali za veľmi prepracovaný, nikto “Braniho” kvôli jeho nezmyslom nekonfrontoval.”

Draxler tiež dodáva, že ak sa biznis robí zo vzdelania, ide o úplnú zvrhlosť, avšak v prípade strany SaS ho to až tak neprekvapuje.

“SaS je strana, ktorá zrodila Igora aj štýl politiky, kde sa čelní predstavitelia hlavne prezentujú cez milión selfíčiek. Igor to len potom dotiahol do extrému. Prešli cez ňu ľudia, ktorí diskusie o školstve riadne zdevastovali, ako Nicholsonová a Poliačik.”

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

129

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..