Anton Zajac z Esetu o údajných peniazoch pre exsiskára: Takéto osoby sú pre mňa apriori nedôveryhodné

Anton Zajac (Zdroj: SITA)

Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) minulý týždeň povedala, že peniaze spolumajiteľa firmy Eset Antona Zajaca mali byť cez bývalého člena SaS Jozefa Rajtára ponúknuté exiskárovi Pavlovi Forischovi. S ním Rajtár dlhodobo spolupracuje, no s Nicholsonovou sa Forisch v minulosti dostal do ostrého konfliktu. Zajac nám povedal, že Forischa nikdy nevidel a nikdy sa s ním nebavil, Rajtár toto tvrdenie potvrdzuje.

Otázky okolo spolupráce bývalého saskára Jozefa Rajtára a bývalého siskára Pavla Forischa sú stále zamotané. Téma sa začala spomínať v súvislosti s odchodom Rajtára zo strany Sloboda a Solidarita, po tom ako bývalý saskár pre Denník S povedal, že na Richarda Sulíka má vplyv človek z prostredia tajných služieb.

Líder strany SaS Richard Sulík to označil za blud a poukázal na to, že naopak je to Rajtár, ktorý má styky s bývalým členom SIS Pavlom Forischom.

Predseda strany Richard Sulík považuje Forischa za problematickú osobu. Lucia Ďuriš Nicholsnová v rozhovore pre Denník N povedala, že vie, že medzi Rajtárom a Forischom je finančný vzťah. Rajtár mal podľa jej slov zohnať nejaké peniaze pre Forischa a tie mali podľa Nicholsonovej byť od Antona Zajaca.

Zajac o Forischovi nevedel

Rajtár pre Denník S spoluprácu s Forischom obhajoval bojom proti Kočnerovi. Hovorí, že sa skladali na informácie, ale sám nenakladal s cudzími peniazmi. „Ja som žiadne cudzie peniaze nemanažoval, ešte ma to všetko stálo kopec výdavkov,“ povedal k téme Rajtár. Tvrdí tiež, že podľa jeho informácií sa pán Zajac a pán Forisch vôbec nepoznajú a nikdy sa nestretli.

Anton Zajac, jeden z majiteľov spoločnosti Eset, situáciu komentoval a povedal, že sa s Forischom nepozná, nikdy ho nestretol ani s ním nikdy nehovoril. „Pánovi Forischovi som žiadne peniaze neponúkol, lebo som s ním nekomunikoval ani sprostredkovane. Osoby blízke SIS sú pre mňa apriori nedôveryhodné, vôbec by som sa s nimi nebavil a v žiadnom projekte s nimi nespolupracoval,“ povedal pre Denník S.

Forisch hovorí o malej čiastke

Vlastnú verziu má práve spomínaný Forisch. Ten síce tvrdí, že od Zajaca žiadne peniaze nedostal, ale podotkol, že taká možnosť existovala. „Viem, že Zajac nám chcel dávať love, ale ja som povedal, že my od Esetu neberieme. Ja som tie peniaze nikdy nevidel,“ povedal s tým, že daný obnos mal ísť cez Rajtára. Ako však bolo spomenuté vyššie, toto popierajú Zajac aj Rajtár.

— Peter Števkov

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Obce budú môcť bezplatne využívať hasičské vozidlá

Obce budú môcť bezplatne využívať hasičské vozidlá

Dobrovoľní hasiči vo viacerých obciach Slovenska budú môcť bezplatne využívať hasičské vozidlá, ktoré im poskytlo ministerstvo vnútra. Ako sa ďalej uvádza v zmluvách zverejnených na Centrálnom registri zmlúv, do bezplatného užívania totiž dostanú dočasne prebytočný hnuteľný majetok štátu..