Ekonomika eurozóny podľa šéfky ECB v treťom kvartáli výrazne rastie

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Ekonomika eurozóny sa podľa šéfky Európskej centrálnej banky (ECB) Christiny Lagardovej zotavuje, ale jej oživovanie zostáva neisté, neúplné a závislé od brzdenia pandémie koronavírusu. Lagardová to povedala v pondelok na stretnutí členov parlamentov Francúzska a Nemecka.

Konštatovala, že prichádzajúce údaje naznačujú siné ekonomické zotavenie v treťom štvrťroku, čiže za júl až september. Dodala však, že “sila oživenia zostáva neistá”. “Zotavenie je naďalej veľmi závislé od budúceho vývoja pandémie a od úspechu opatrení na jej obmedzenie,” vyjadrila sa šéfka Európskej centrálnej banky.

ECB sa zaviazala, že do ekonomiky eurozóny do konca budúceho roka napumpuje 1,35 bilióna eur prostredníctvom nákupov dlhopisov. Je to rozsiahly menový stimul, ktorého cieľom je zabrániť, aby pandémia spôsobila turbulencie na finančných trhoch. Zároveň tým banka udržiava pre firmy nízke náklady na požičiavanie si, aby pomohla podporovať hospodársky rast.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...