Klus bude v Bruseli rokovať o situácii právneho štátu v Poľsku a Maďarsku

Martin Klus (Zdroj: SITA)

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Martin Klus (SaS) odlieta do Bruselu rokovať o pandémii koronavírusu, ale aj o situácii právneho štátu v Poľsku a Maďarsku. Informuje o tom tlačový odbor rezortu diplomacie. Zasadnutie Rady pre všeobecné záležitosti (GAC) sa uskutoční v utorok 22. septembra.

Hlavnou témou rokovania bude príprava blížiaceho sa mimoriadneho zasadnutia Európskej rady, ktoré sa uskutoční v Bruseli 24. a 25. septembra. Okrem toho bude Klus rokovať aj s rezortnými partnermi aj o koordinácii opatrení, ktoré členské štáty Európskej únie (EÚ) prijímajú v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Diskutovať budú aj o o súčasnom stave právneho štátu v Maďarsku a Poľsku a hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier bude zástupcov z jednotlivých krajín informovať o aktuálnom vývoji rokovaní o budúcich vzťahoch medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...