Než dohovorím, na Covid umrie 200 miliónov ľudí, uviedol kandidát na prezidenta USA Biden

Joe Biden (Zdroj: SITA)

Až 200-miliónov ľudí umrie na Covid-19 do doby, kým americký kandidát demokratov na prezidenta Joe Biden dokončí svoj príhovor. Ten to uviedol počas svojej včerajšej reči, na ktorej kritizoval spôsob, akým prezident Trump zvláda pandémiu koronavírusu.

„Pokiaľ bude po vôli Donalda Trumpa, komplikácie z Covidu-19, ktoré sú väčšie, ako by mali byť – približne 200 miliónov ľudí umrie skôr, než dokončím túto reč,“ vyhlásil včera demokratický kandidát na prezidenta Spojených štátov Joe Biden.

Video s týmto výrokom sa rýchlo stalo hitom internetu a na svojom kanáli na stránke Youtube ho zdieľal aj súčasný americký prezident a protikandidát Donald Trump. „Joe Biden, snažiac sa zvládnuť ďalší prejav,“ konštatoval Trump.

Aj keď podľa kritikov možno súčasnému šéfovi Bieleho domu vyčítať množstvo vecí, v Spojených štátoch zatiaľ nedochádza k úmrtiu 200 miliónov ľudí za jeden deň a už vonkoncom nie len na Covid-19. Pre lepšiu perspektívu, 200 miliónov sú necelé dve tretiny americkej populácie.

Milióny sem, milióny tam

Biden pravdepodobne myslel na približne 200-tisíc Američanov, ktorí doteraz podľahli Covidu-19. Nejde o prvý prípad, kedy si Biden poplietol svoje čísla. Koncom júna tohto roku v jednom vyjadrení tvrdil, že na Covid-19 umrelo 120 miliónov Američanov – vzápätí sa však opravil a uviedol, že ide o 120-tisíc obetí.

Začiatkom roku vo februári zase Biden tvrdil, že následkom zločinov so zbraňami umrelo v USA od roku 2007 150 miliónov ľudí. Nie je preto zvláštne, že jedna z predvolebných stratégií súčasného amerického prezidenta je zameriavať sa na podozrenia, že Biden trpí zhoršeným mentálnym zdravím.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...