Súťaž na obstarávanie vládnych novín by mali vyhlásiť 12. októbra

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Do súťaže o tlač a distribúciu vládnych novín by sa malo dať prihlásiť od 12. októbra. Vyplýva to z vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom bolo zverejnené predbežné oznámenie o obstarávaní. Noviny majú vychádzať raz mesačne a očakáva sa, že budú mať 32 strán.

Cieľom obstarávania je zabezpečiť celý proces výdaja novín, teda od ich tlače až po distribúciu do domácnosti. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) chce prostredníctvom novín dosiahnuť väčšiu informovanosť ľudí o fungovaní štátu, čelí však kritike aj zo strany koalície a tiež parlamentnej a mimoparlamentnej opozície. Viacerí jej predstavitelia totiž označujú noviny za propagandu a plytvanie peniazmi. Zatiaľ nie je jasné, koľko by noviny mali stáť.

Aj podľa ministerky kultúry Natálie Milanovej (OĽaNO) je cieľom prostredníctvom novín informovať občanov o tom, čomu sa jednotlivé ministerstvá venujú či koľko financií minuli. V programovom vyhlásení vlády sa v tejto súvislosti uvádza, že kabinet „zabezpečí pravidelné informovanie občanov SR prostredníctvom doručovania bezplatných informačných novín do domácností, ktoré budú obsahovať odpočet činnosti jednotlivých ministerstiev“.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..