Matovič: Pohrobkovia mafie im hádžu polená pod nohy. Snaživejších ministrov, ako sú tí moji, som ešte nevidel

Predseda vlády SR Igor Matovič (vľavo) (Zdroj: SITA)

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v súvislosti s polročným pôsobením jeho kabinetu kritizuje na sociálnej sieti predchádzajúce vlády Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Podľa neho „odhady hovoria o rozkradnutých 30 miliardách eur za 12 rokov ich vlád”. Naopak, vyzdvihol prácu svojho kabinetu. Hovorí, že ešte nevidel snaživejších ministrov.

Matovič tvrdí, že rozkradnutá sumu, ktorá, ak by sa rozdelila medzi deti, ktoré sa počas vlád Fica a Pellegriniho narodili, „mohlo mať každé zo 600-tisíc detí do vienka 50-tisíc eur. Alebo každý dôchodca na rok o 200 eur mesačne celých 12 rokov vyšší dôchodok”.

Premiér pri hodnotení prvého polroka svojej vlády uviedol, že ešte nevidel snaživejších ministrov, ako sú tí v jeho kabinete. „Idú naplno napriek korone, napriek všetkým prekážkam zvnútra ‘systému’, keď im pohrobkovia mafie na ministerstvách hádžu polená pod nohy, kde a kedy môžu,” napísal na sociálnej sieti. Dodal, že je na svoj tím hrdý, hoci uznáva, že „to jednému ide lepšie a druhému až tak nie”.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) na sociálnej sieti píše, že prvý polrok pri zmene vlády bol v kombinácii s koronavírusom veľmi ťažký. „Hocikedy aj 20 hodín v práci, párkrát som tam veru aj prespal, víkendy skoro vždy v práci, stovky stretnutí, rokovaní, desiatky výjazdov po Slovensku, viacero rokovaní v zahraničí, množstvo zdedených káuz v rezorte, veľké rozpočtové problémy po ´manažéroch z SNS´, potrebné personálne výmeny,” vymenoval Naď.

Ako agentúru SITA informovala Daša Macaríková z mediálneho tímu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), vláda Igora Matoviča plní základný bod svojho programu, ktorým je boj proti korupcii a očista štátu. „Okamžite po nástupe novej vlády sme polícii rozviazali ruky a tá mohla začať konať vo viacerých kauzách, ktoré Peter Pellegrini a Robert Fico kryli. Podozriví z káuz Dobytkár, Štátne hmotné rezervy či Štátne lesy sedia vo väzbe. Hnutie OĽaNO má dlhodobo nulovú toleranciu ku korupcii, čo dokazuje aj rázne odmietnutie pokusu korumpovať štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva SR Martina Fecka,” píše hnutie v tlačovej správe.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je hrdá na svojich ministrov a štátnych tajomníkov, „ktorí sú zárukou odbornosti a zdravého rozumu”. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák. Prvý polrok vo vláde Igora Matoviča sa podľa SaS niesol v duchu boja proti koronavírusu, „avšak podarilo sa nám presadiť viacero vecí, vďaka ktorým sa Slovensko po rokoch vlády Smeru mení na krajinu, kde sa oplatí pracovať, podnikať a žiť”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..