Islandská cirkev zverejnila reklamu s transrodovým Ježišom

Reklama islandskej cirkvi (Zdroj: Facebook.com)

Ježiš Kristus s prsiami a v šatách vyvolal na Islande kontroverziu. Bizarné vyobrazenie Krista zverejnila v reklame tamojšia cirkev, ktorá vraj takto chcela motivovať deti k návšteve nedeľných škôl. Vo vyhlásení predstavitelia zdôraznili, že im nešlo o to niekoho uraziť alebo šokovať, ale propagovať „diverzitu“.

Zvláštna reklama, aj tak by sa dala nazvať grafika, ktorú predminulý týždeň zverejnila na sociálnej sieti Národná cirkev Islandu. V nej vyzýva Ježiš Kristus deti k účasti na nedeľnej škole. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nebol Kristus zobrazený ako transrodová postava, informuje portál Iceland Monitor.

Kontroverzná reklama, na ktorej Ježiš tancuje pred dúhou v bielych šatáchch s mejkapom a prsiami, zverejnila islandská cirkev na svojej internetovej stránke ako aj na sociálnej sieti Facebook. Zároveň sa reklama dostala aj na autobusy v hlavnom meste Reykjavík.

Podľa hovorcu cirkvi Pétura Georga Markana je pozitívne, ak sa Ježiš zjavuje ľuďom vo všetkých možných formách. Pre portál MBL uviedol, že takýmto spôsobom islandská cirkev taktiež oslavuje „diverzitu“.

Nechceli šokovať

Dodáva však, že si tamojšia cirkev uvedomuje, že mnohým ľuďom sa nepáčilo takéto vyobrazenie ústrednej postavy kresťanstva. Podľa neho sa plánujú aj ďalšie vyobrazenia Ježiša od toho istého autora – ďalšia reklama sa má napríklad týkať životného prostredia.

Islandskí duchovní k incidentu vydali aj vyjadrenie, v ktorom vysvetľujú, že nebolo ich snahou niekoho uraziť alebo šokovať. Hlavným cieľom malo byť propagovanie diverzity. Markan však zdôraznil, že cirkev sa za túto reklamu neospravedlňuje.

„Je rovnako dôležité pre nás dávať dôraz na diverzitu ako aj rešpektovať názory tých, ktorým sa nepáči táto reprezentácia Ježiša Krista,“ dodal hovorca. Podľa kňaza Guðrúna Karls- og Helgudóttira vidí každý v obrázku niečo iné – transrodového Ježiša alebo Pannu Máriu s bradou.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..