Benčík sa pustil do Kollára kvôli kotlebovcom

Ján Benčík počas odovzdávania ocenenia Biela Vrana (Zdroj: SITA)

Boris Kollár by si mal dávať lepší pozor na to, kto bude prítomný na akciách, ktorých sa zúčastní, tvrdí poslanec Ján Benčík. Prekáža mu, že odhalenia busty Andrejovi Hlinkovi sa totiž okrem neho zúčastnili aj členovia opozičnej strany ĽSNS.

Slovenský občiansky aktivista a poslanec strany Za ľudí Ján Benčík kritizoval predsedu parlamentu Borisa Kollára. Členovia a sympatizanti ĽSNS podľa neho nie sú vhodnou spoločnosťou pri slávnostnej ceremónii.

Predseda strany Sme rodina Boris Kollár sa zúčastnil 16. septembra v Košiciach odhalenia busty Andrejovi Hlinkovi. Okrem neho však môžeme na záberoch vidieť aj skupinu členov opozičnej strany ĽSNS.

ĽSNS je označovaná za antisystémovú a fašistickú stranu. Podľa Benčíka je zúčastnenie sa akcie za účasti podobných ľudí pre ústavného činiteľa kompromitujúce.

“Viem, že ak ústavný činiteľ ide niekam slávnostne odhaľovať nejaký pamätník známej osobe, za to, kto sa ceremónie zúčastní, nemôže. Sú však prípady, keď sa určitý typ účastníkov dá očakávať, a preto je na mieste určitá opatrnosť.”

Reagoval tým tiež na skutočnosť, že ceremónie sa za stúpencov ĽSNS zúčastnil aj Anton Grňa, ktorý bol odsúdený na peňažný trest 5000 eur, za gardistický pozdrav “Na stráž”, ktorý použil v máji 2018 pred pojednávacou miestnosťou na Najvyššom súde. Voči rozsudku sa odvolal a konečné slovo bude mať preto Najvyšší súd.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

24

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...