Demonštranti žiadali, aby vláda prijala viac migrantov po požiari v gréckom tábore Moria

Migranti z gréckeho tábora Moria (Zdroj: SITA)

Nemecká vláda minulý týždeň oznámila, že prijme 1 553 migrantov, a to 408 rodín s deťmi, z rôznych gréckych ostrovov.

Tisíce Nemcov demonštrovali v nedeľu v Berlíne a žiadali, aby nemecká vláda viac pomohla migrantom uviaznutým v Grécku. Mnohí z migrantov v krajine zostali bez strechy nad hlavou potom, ako požiar zničil najväčší grécky utečenecký tábor.

Viac ako 12-tisíc migrantov a utečencov ušlo pred požiarom, ktorý podľa gréckej vlády úmyselne založila malá skupina migrantov z Afganistanu na protest proti obmedzeniam v tábore Moria v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Tisíce ľudí odvtedy nocujú pod holým nebom na neďalekej ceste.

Nemecká vláda minulý týždeň uviedla, že prijme 1 553 migrantov, a to 408 rodín s deťmi, z rôznych gréckych ostrovov. Ide o krok nad rámec rozhodnutia prijať 150 detí bez sprievodu. Účastníci víkendovej demonštrácie v Berlíne žiadali, aby vláda urobila viac a aby neblokovala snahu spolkových krajín a samospráv prijať utečencov. Na účasť na pochode sa zaregistrovalo približne 3-tisíc ľudí, ale polícia pre tlačovú agentúru DPA uviedla, že demonštrantov bolo 4 až 6-tisíc.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom

Grécko chce zastaviť prílev imigrantov z Turecka, existujúcu bariéru na spoločných hraniciach plánuje predĺžiť o 26 kilometrov. Grécka vláda v pondelok schválila plán predĺženia plotu v oblasti, cez ktorú na severovýchode krajiny prechádzajú hranice s Tureckom. Reaguje tým..