Afričan použil pri zásahu polície v Krompachoch ženu ako živý štít. Boli na neho vydané dva celoeurópske zatykače

Chineye Whytg Nzedgu (Zdroj: Facebook/PZ SR)

Slovenská polícia v nedeľu v skorých ranných hodinách zadržala v Krompachoch 49-ročného muža z Ghany, na ktorého Grécko vydalo dva európske zatýkacie rozkazy. Polícia dostala od zahraničného partnera informácie, že Chineye Whytg Nzedgu je ozbrojený, nebezpečný a násilný páchateľ. Zákrok podľa polície zaskočil muža natoľko, že ženu prítomnú v byte použil ako živý štít.

Mužovi hrozí doživotný trest. V Grécku spáchal trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a trestný čin vraždy, pokusu vraždy, nedovoleného ozbrojovania a použitia zbrane.

„Podľa gréckych orgánov bol súčasťou skupiny osôb, ktoré dobodali na smrť iného 24-ročného Afričana a ďalšiemu spôsobili vážne zranenia,“ informovala polícia.

Polícia muža odhalila pomocou automatického preverovania odtlačkov prstov nelegálnych migrantov cez databázu Interpolu. „Hľadaný cudzinec nemal na Slovensku udelený pobyt, zdržiaval sa tu krátky čas. Keď sa ho snažil zlegalizovať, tak Oddeleniu cudzineckej polície predložil falošný cestovný pas z Nigérie na meno Chinenye Whyte Nzeogu,“ dodala polícia. Na základe výsledkov z databázy slovenská polícia zistila, že pas je falošný a že na Slovensko prišla hľadaná osoba.

Na svojom facebookovom profile zverejnila polícia aj fotografie zo zatýkania. Informuje pritom, že zasahujúci policajti museli postupovať obozretne, keďže od svojho zahraničného partnera mali informácie, že ide o ozbrojeného, nebezpečného a násilného páchateľa. „Samotný zákrok prebehol rýchlo a muža zaskočil natoľko, že ženu prítomnú v byte použil ako živý štít,“ upresňuje polícia.

Zatknutie Chineye Whytg Nzedgu v Krompachoch (Zdroj: Facebook/PZ SR)

Na zatknutí sa podieľali Oddelenie pátrania a cieľového pátrania, Interpol Bratislava, Pohotovostný policajný útvar Košice a Oddelenie cudzineckej polície Košice.

Trestný čin nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami sa podľa polície týka prípadu z roku 2017. Išlo o kokaín, ktorý si obvinený zakúpil a chcel ho predať užívateľovi. Za tento trestný čin bol právoplatne odsúdený na necelých osem rokov väzenia.

SUPER ÚLOVOK SLOVENSKEJ POLÍCIE: V PUTÁCH SKONČIL NEBEZPEČNÝ AFRIČAN NA ÚTEKU ODSÚDENÝ ZA DROGY A OBŽALOVANÝ ZA…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Sunday, September 20, 2020

— TOP, SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

44

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...