V Poľsku pribudol rekordný počet prípadov koronavírusu, rezort zdravotníctva očakáva podobné čísla aj v ďalších dňoch

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

“Ľudia v Poľsku sa správajú škandalózne. Sú to ľudia, ktorí nesprávne interpretujú demokraciu, majú hlboko asociálne zmýšľanie a riskujú životy ostatných,” povedal uznávaný odborník Krzysztof Simon.

V Poľsku zaznamenali rekordný denný nárast počtu prípadov nového koronavírusu. Tamojšie laboratóriá najnovšie zachytili 1002 pozitívne testovaných. “Takéto výsledky nás môžu sprevádzať aj v nasledujúcich dňoch a týždňoch, keďže sme sa vrátili do normálneho života,” uviedol pre web Wirtualna Polska hovorca ministerstva zdravotníctva Wojciech Andrusiewicz. Doterajším denným maximom v Poľsku bolo 903 prípadov z 21. augusta.

Tamojší profesor Krzysztof Simon sa domnieva, že skutočných prípadov ochorenia COVID-19 je omnoho viac. “Tento výsledok ma neprekvapuje. Počet infekcií sa bude zvyšovať. Ľudia v Poľsku sa správajú škandalózne. Sú to ľudia, ktorí nesprávne interpretujú demokraciu, majú hlboko asociálne zmýšľanie a riskujú životy ostatných,” povedal uznávaný odborník.

Simon upozorňuje, že čoraz väčším problémom sa stávajú ľudia, ktorí si neumývajú ruky, nedodržiavajú pravidlá spoločenského odstupu a nepoužívajú ochranné masky. Podľa neho neexistuje žiadna druhá vlna šírenia koronavírusu. “Po celý čas máme tú istú epidémiu, ktorá sa rozšírila, spomalila a stále tlie. Prípadov bude viac. Stále sa konajú svadby a zhromaždenia, čo prispieva k šíreniu ochorenia COVID-19,” dodal Simon.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...