Koncom októbra by mali byť obsadené všetky infekčné lôžka, uviedol Krajčí

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (Zdroj: SITA)

Koncom októbra by mali byť obsadené všetky infekčné lôžka. Na piatkovom tlačovom brífingu to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí s tým, že následne by nastala reprofilizácia nemocníc.

Infektológ Pavol Jarčuška doplnil, že v súčasnosti je na Slovensku 11 infekčných oddelení pre dospelých. V dvoch z nich je už dnes napätá situácia, a to najmä v Michalovciach, kde je počet hospitalizovaných hraničný.

Ako Jarčuška vysvetlil, ak je počet lôžok na infekčnom oddelení zaplnený, uvoľní sa ďalšie oddelenie, ktoré bude slúžiť pre infektologických pacientov. Keď je toto ďalšie oddelenie zaplnené a nemocnica naplní 75 % reprofilizačných lôžok, aktivuje sa reprofilizačný plán najvyššej fázy. Pacienti sa tak presunú buď na iné oddelenie nemocnice, alebo do inej nemocnice, ktorá nebola pôvodne plánovaná ako nemocnica pre infekčných pacientov.

“Ak sa zaplnia pacienti v Michalovciach a postupne zaplníme infekčnú kliniku v Košiciach, potom nemôžeme pacientov posielať do Bratislavy, ale na iné oddelenia v tom regióne,” uviedol. Takéto vyťaženie môže podľa neho nastať najmä vtedy, ak infekcia prenikne to komunity starších pacientov. “Máme 70 lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti v týchto infekčných profiloch. Odhad je taký, že koncom októbra by týchto 70 lôžok malo byť obsadených,” dodal minister zdravotníctva.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Otestujú aj ľudí bez domova

Otestujú aj ľudí bez domova

Počas víkendového celoplošného testovania na koronavírus poskytne organizácia Depaul Slovensko ľuďom bez domova, ktorí..