Baránek: Covid už nie je len o pandémii, je to aj novodobé náboženstvo

Ján Baránek (Zdroj: Youtube)

V počte nových prípadov ochorenia Covid-19 padá jeden rekord za druhým aj na Slovensku a opatrenia proti šíreniu nového druhu koronavírusu sa opäť sprísnili. Nie všetci s takýmto postupom vlády však súhlasia a aj z odbornej verejnosti sa ozývajú na tému protichodné názory. Podľa politického analytika Jána Baránka sa manipuluje aj so samotnými štatistikami.

Baránek tento týždeň dôrazne pripomenul, že Covid-19 podľahlo na Slovensku od marcového začiatku pandémie dovedna 38 ľudí, zatiaľ čo na srdcovo-cievne a onkologické ochorenia zomrelo za ten istý čas vyše 2300 pacientov. Podľa vlastných slov si analytik uvedomuje, že na rozdiel od kardiovaskulárnych chorôb a rakoviny je koronavírus vysoko infekčné ochorenie, aj keď s doposiaľ pomerne nízkou smrtnosťou.

Vzhľadom na to, koľko ľudí Covid-19 doposiaľ pripravil o život, sú podľa Baránka opatrenia proti jeho šíreniu priveľmi striktné a obmedzujú práva a slobody jednotlivcov. Šéf agentúry Polis dokonca zachádza ešte ďalej a píše, že z pandémie koronavírusu sa stáva pomaly náboženstvo.

Na svojom facebookovom profile Baránek konštatuje, že si číta názory na Covid z jednej aj druhej strany. Od lekárov cez politikov, novinárov, biológov až po hygienikov, sociológov a podobne, ale podľa neho neexistuje na tému jednotný názor.

„Ak si myslíte, že nájdete jednotný názor, ste na omyle. Ešte aj štatistikami sa manipuluje. Dokonca nimi manipulujú odborníci. Sú to antagonistické, nezmieriteľné postoje, účastníci sú ako keby vo svätej vojne. Potom mi to došlo. Covid už nie je len o tzv. pandémii. Covid je aj novodobé náboženstvo,“ myslí si.

Čítam si názory na Covid z jednej aj druhej strany. Názory lekárov, politikov, novinárov, biológov, hygienikov,…

Posted by Jan Baranek on Friday, September 18, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

94

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...