Pellegrini sa zbavuje zodpovednosti za chod justície. Nie veľmi úspešne

Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

Predseda vlády sa v uplynulých dňoch minimálne dvakrát rázne ohradil voči jestvujúcim vzťahom v súdnictve. Jeho slovám však namiesto pokory dominovala snaha vyviniť sa. Až by si jeden naivný pomyslel, že architektom systému našich ľudí v talári nie je predovšetkým jeho materská strana.

Prvá spŕška kritiky nastala už pred týždňom v relácii Sobotné dialógy RTVS. Jeden z najsilnejších mužov vládnej strany sa v nej posťažoval na zlyhávajúce samoregulačné mechanizmy či na skutočnosť, že o talár prišlo dovedna iba minimum závadových sudcov. Ťažiskom však bola osoba Moniky Jankovskej v postavení „čiernej ovce“.

Druhýkrát po očiste v súdnictve volal iba včera, po vymenovaní nových ústavných sudcov. „Vítam slová pani prezidentky, pretože je dôležité, aby v súdnom systéme neboli ľudia, ktorí zneužívajú svoje právomoci a konajú v prospech niekoho iného a nie podľa zákonov a predpisov. Ak sú potrebné zmeny zákonov k tomu, aby sa obdobné situácia neopakovali, poďme na tom pracovať,“ nechal sa počuť Pellegrini a opäť pripomenul problém existencie čiernych oviec.

Situácii sa podrobne venovalo hneď niekoľko médií, no to, na čo treba upriamiť pozornosť predovšetkým, je existencia príčinného vzťahu medzi atmosférou na súdoch (zosobnenou práve v Monike Jankovskej) a politikou vládnej strany.

Na post štátnej tajomníčky ju v roku 2012 totiž prepašoval práve Smer, na jeho kandidátke sama figurovala, do Súdnej rady ju chcel dotlačiť smerácky poslanec Madej a za človeka na správnom mieste ju považoval aj Fico.

A to všetko s vedomím, že Jankovskú sprevádzajú obvinenia z korupčného správania v prospech mafiánskej skupiny Čongrádyovcov, informácie o vzatí úplatku od trenčianskeho podnikateľa Ondreja Janíčka či aj také signifikantné kauzy ako nosenie 20-tisícového kožuchu z činčily.

Pellegriniho kritika justície vo svetle týchto informácii naozaj neprekryje očividnú skutočnosť, že množstvo ľudí, ktorí do justície priniesli problémy, sedí na svojich miestach aj vďaka politike Smeru.

Vláda je zodpovedná nie len za svojich nominantov, ale aj za celkovú atmosféru v krajine, preto Pellegrinimu naozaj nepomôže póza v ktorej sa tvári, že Jankovská a spol. vlastne len tak plávajú okolo.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Británia Slovensko primitívne politicky vydiera

Británia Slovensko primitívne politicky vydiera

KOMENTÁR Ľahostajná Británia, v ktorej sa epidemiologická situácia nedá ani len porovnať s tou slovenskou, od nás požaduje pri vzájomnom cestovaní rovnaký prístup, aký zaujímame my k nim. Vzhľadom na okolnosti sa to nedá pomenovať inak ako politickým vydieraním. Zákonitosti postupovania..

Sú to proste pokrytci

Sú to proste pokrytci

KOMENTÁR Poznáte typické správanie psa, ktorý spoza plotu breše a cerí zuby ostošesť, a keď ho pustíte von za bránu,..

V USA vzniká rasistický kult

V USA vzniká rasistický kult

KOMENTÁR Na území Spojených štátov vznikol rasistický kult so všetkými prvkami, ktoré túto odvážnu a donedávna..

Fica je človeku takmer ľúto

Fica je človeku takmer ľúto

KOMENTÁR Robert Fico dnes dokázal zázrak. Vydoloval kúsky empatie aj z tých, ktorým by celé roky nenapadlo, že im bude predsedu..