Mičovského opúšťajú ďalší štyria poradcovia

Ján Mičovský (Zdroj: SITA)

Poradný tím ministra Jána Mičovského tento týždeň opustili ďalší štyria odborníci. Údajne ignoruje ich rady a nemá stratégiu.

Šéfa agrorezortu opúšťajú poradcovia na pravidelnej báze. Po necelých štyroch mesiacoch sme tak boli svedkami odchodu štátneho tajomníka Samuela Vlčana, šéfa poradného zboru Martina Ondráša a generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Tibora Guniča.

Portál poľnoinfo.sk najnovšie informuje, že ministra Mičovského opúšťajú ďalší štyria ľudia s dlhoročnými skúsenosťami v poľnohospodárskej oblasti.

Jedným z nich je Marián Radošovský, ktorý v minulosti pôsobil vo viacerých oblastiach poľnohospodárstva a má aj politické skúsenosti. V rokoch 2002 až 2005 bol totiž štátnym tajomníkom na agrorezorte a neskôr poslancom parlamentu za KDH.

Ďalším je Kamil Boroš, ktorý je medzi poľnohospodárskou verejnosťou známy ako dlhoročný pestovateľ obilnín a olejnín, ale aj významný producent hrozna.

Ministrov poradný zbor prišiel aj o Mariána Kohúta, ktorý sa dlhodobo angažuje v téme znevýhodnených oblastí (ANC) a hospodári v oblasti Turca, z čoho dokáže vyrobiť až 1,25 miliónov litrov surového kravského mlieka.

Posledným exporadcom je Igor Nemčok, predseda Roľníckeho družstva Hron v Slovenskej Lupči a zároveň predseda Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku.

Má Mičovský nedostatok skúseností v oblasti poľnohospodárstva?

Poradný zbor šéfa agrorezortu sa však rozpadá už dlhšiu dobu. Po štyroch mesiacoch ho opustili už šiesti ľudia, všetci z oblasti poľnohospodárstva. V poradnom zbore sú preto aktuálne vo výraznej menšine voči poradcom v oblasti lesníctva a ochrany krajiny.

Exporadcovia sa nechali počuť, že Mičovský pri práci nezohľadňoval ich rady, v dôsledku čoho sa situácia v slovenskom poľnohospodárstve nemenila k lepšiemu.

„Svojím konaním nás postavil do nezávideniahodnej situácie, kde na jednej strane fungovala profesionálna loajalita členov poradného zboru k ministrovi a na druhej boli rozhodnutia vedenia rezortu v absolútnom rozpore s hodnotovými, morálnymi a odbornými hodnotami členov zboru. S tým sa ja ďalej nedokážem stotožniť,“ uzavrel pre portál Aktuality exporadca Milan Kyseľ, ktorý agrorezort opustil minulý týždeň.

Podľa väčšiny zainteresovaných Mičovský nemá stratégiu a je zlý manažér. Vyčítajú mu pohltenie mikromanažmentom, v dôsledku čoho mu neostáva dosť času pre systémové zmeny vytvorené na základe analýz poradného zboru.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

60

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..