Kotlebu poslanci opäť neschválili za predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

Dva parlamentné výbory majú nových predsedov. Rozhodla o tom dnes Národná rada Slovenskej republiky (NR SR). Marián Saloň (Smer-SD) bude šéfovať Osobitnému kontrolnému výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS).

Za predsedu Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) poslanci zvolili Martina Nemkyho (Smer-SD).

Naopak, Mariana Kotlebu (ĽSNS) parlament po niekoľký raz neschválil za predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Zo 140 hlasov získal 49.

Ukončením členstva v poslaneckom klube strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) stratil poslanec Erik Tomáš (nezaradený) členstvo v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti SIS a funkciu predsedu uvedeného výboru.

Poslancovi Petrovi Žigovi (nezaradený) sa skončil výkon funkcie člena Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ a zároveň mu zanikla aj funkcia predsedu tohto výboru. Na návrh poslaneckého klubu Smer-SD odvolalo plénum Richarda Rašiho (nezaradený) z funkcie predsedu Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Korčok je po návrate z rokovaní v Luxemburgu v karanténe

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa minulý týždeň vrátil zo stretnutia šéfov diplomacií Európskej únie. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) je v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ tlačového odboru..