Kňazovi, ktorého dobodal africký migrant, vzdal pápež úctu. Salvini zvolil oveľa tvrdší slovník

Pápež František (Zdroj: SITA)

Taliansky kňaz zomrel na následky bodného zranenia. Osudným sa mu stala jeho nezištná pomoc migrantom. Pápež František mu za jeho mučeníctvo vzdal úctu.

Agentúra Reuters uvádza, že kňaza Roberta Malgesiniho našli v utorok ráno mŕtveho pred jeho farou. Zomrel na následky bodných poranení. K trestnému činu sa neskôr prihlásil tuniský migrant, ktorý podľa polície trpí mentálnou poruchou.

Páter Malgesini sa v rámci svojho kňazského povolania venoval prisťahovalcom a ďalším ľuďom v núdzi v meste Como na severe Talianska. Je pravdepodobné, že práve tam sa stretol so svojím vrahom.

Zavraždeného kňaza spomenul počas svojej generálnej audiencie aj pápež František. Uviedol, že Malgesini bol zabitý “človekom v núdzi, ktorý bol duševne chorý a ktorému pomáhal”.

Pápež zároveň vysoko vyzdvihol “mučeníctvo tohto svedka lásky k najchudobnejším” a poďakoval sa všetkým kňazom, mníškam, laikom a laičkám, ktorí pracujú s ľuďmi, ktorých dnešná spoločnosť odsúva na okraj.

Ľudí zhromaždených na vatikánskom nádvorí vyzval na počesť Malgesiniho k minúte tichej modlitby.

Salvini: Treba volať po odplate

Radikálnejšie sa k téme postavil líder talianskej pravicovej strany Liga Severu Matteo Salvini. Ten je známy svojím odmietavým postojom k migrácii a prijímaniu migrantov, kvôli čomu sa s pápežom v minulosti dostával do častých sporov.

Počas svojho stretnutia s voličmi v severnom Taliansku sa nechal počuť, že “skutočnosť, že bol včera ráno v Come kňaz ubodaný na smrť prisťahovalcom, ktorý nezískal azyl a mal byť vrátený do domovskej krajiny, je niečím, kvôli čomu by mal každý volať po odplate”.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

39

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..