Cigániková obhajovala potratovú tabletku. Som rád, že ju nepoužila jej matka, reagoval Matovič

Jana Cigániková (Zdroj: SITA)

Predseda vlády Igor Matovič v relácii denníka Postoj vysvetlil, prečo vstupuje do diskusie o protipandemických opatreniach, jeho názor na kandidátov na generálneho prokurátora, či čo si myslí o návrhu zákona o pomoci tehotným ženám.

V televízii denníka Postoj privítali premiéra Igora Matoviča. V relácii Otvorene preberali viacero akutálnych tém, akými sú bezpečnostné opatrenia, návrh o pomoci tehotným ženám či voľbu generálneho prokurátora.

Matovič pôvodne sľuboval, že diskusiu o bezpečnostných opatreniach počas pandémie nechá na ministerstvo zdravotníctva a odborníkov. Podľa svojich slov však do tejto diskusie vstupuje len vtedy, ak vidí, že sa odborníci chystajú spraviť nejakú chybu alebo to s opatreniami „prestrelia“.

Premiérovi sa tiež nepáči vyjadrenie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá dala najavo, že by za generálneho prokurátora nevymenovala Daniela Lipšica. „Myslím si, že táto hra z prezidentského paláca sa mi nezdá voči Lipšicovi kóšer,“ uviedol predseda OĽaNO.

Na programe dňa bola aj téma návrhu zákona na pomoc tehotným ženám, pričom podľa Matoviča je aktuálna podoba legislatívy rozumný kompromis. Naopak, pozmeňujúci návrh poslankyne Jany Cigánikovej (SaS), aby bola sprístupnená interrupčná tabletka, označil za nezmysel.

„Som veľmi rád, že matka Janky Cigánikovej nevyužila potratovú tabletku a ona sa mohla narodiť a dnes môže mať aj takéto absurdné názory,“ uviedol premiér.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

22

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..