NAKA si prišla po exšéfa daňových kriminalistov. Pri zásahu bol prítomný aj vrtuľník

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (Zdroj: SITA)

NAKA zadržala niekdajšieho šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa. Podľa informácii portálu Aktuality je obvinený z násilnej trestnej činnosti. V čele úradu skončil po tom, ako nevedel vysvetliť svoje majetkové pomery a väzby na viaceré súkromné spoločnosti. Mužom zákona pri akcii pomáhal aj vrtuľník.

Zásah potvrdila na svojom facebookovom profile aj polícia, no funkcionára nemenovala. „Národná kriminálna agentúra momentálne zasahuje na Záhorí a aj v obci Jelenec. Policajti zadržali bývalého funkcionára Finančnej správy. Je obvinený z násilnej trestnej činnosti. Práve prebiehajú procesné úkony,“ informovala.

S Makóom sa podľa novinárov spája viacero káuz, z postu šéfa KÚFS musel odísť v júni 2020 po tom, čo stratil dôveru ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO). Makó viedol daňových kriminalistov za vlády Smeru, približne v rovnakom čase získal v Jelenci veľký majetok. Podľa vlastných slov si tyká s kontroverznými Bodorovcami.

⚠️ MIMORIADNA SPRÁVA NAKA ⚠️Národná kriminálna agentúra momentálne zasahuje na Záhorí a aj v obci Jelenec. Policajti…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, September 16, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Obvinená Monika Jankovská opätovne žiada o prepustenie z väzby

Obvinená Monika Jankovská opätovne žiada o prepustenie z väzby

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská opäť žiada o prepustenie z väzby na slobodu. Ako ďalej informuje portál televízie JOJ noviny.sk, o jej žiadosti rozhodne Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici v piatok 22. januára. Portál..

Odoberajte náš newsletter