Majetok zaistený v trestných konaniach má spravovať nový úrad

Budova parlamentu (Zdroj: SITA)

Majetok zaistený v trestných konaniach má spravovať nový úrad. Vyplýva to z vládneho návrhu zákona o výkone rozhodnutia o zaistení majetku a správe zaisteného majetku z dielne Ministerstva spravodlivosti SR, ktorý dnes posunul parlament 81 hlasmi do druhého čítania.

Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) uviedla, že v minulosti podobný zákon prešiel vládou, no nedostal sa cez parlament. Nový úrad by mal podľa nej zabezpečiť, aby zaistený majetok nestrácal na hodnote.

Cieľom právnej úpravy je zlepšiť správu majetku zaisteného najmä v trestnom konaní, ale aj pri daňových konaniach, medzinárodných sankciách či pri preukazovaní pôvodu majetku. Návrh zákona tiež ráta so zriadením Úradu pre správu zaisteného majetku so sídlom v Bratislave, ktorý bude spravovať zaistený majetok tak, aby nestrácal na hodnote.

Návrh zákona ďalej, v súlade s programovým vyhlásením vlády, zavádza dve nové skutkové podstaty trestných činov, a to trestný čin zneužitia, teda ohýbanie práva a trestný čin prijatia a poskytnutia nenáležitej výhody, takzvané prikrmovanie.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...