Slovenská republika vypraví humanitárnu pomoc pre Grécko

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Slovenská republika vypraví materiálnu humanitárnu pomoc pre Grécko na zmiernenie následkov nedávneho požiaru v utečeneckom tábore Moria na ostrove Lesbos. Lietadlo s pomocou vypraví SR vypraví v piatok 18. septembra o 8:30 z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave.

V tlačovej správe o tom informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Ako ďalej priblížil, poskytnutie humanitárnej pomoci je úzko koordinované s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky (MV SR) a bude taktiež zaregistrované v Koordinačnom centre Európskej únie (EÚ) pre reakcie na núdzové situácie (ERCC), ktoré uhradí značnú časť prepravných nákladov SR.

Pomoc bude z Letiska M. R. Štefánika vypravená za účasti štátnej tajomníčky MZVEZ SR Ingrid Brockovej, štátneho tajomníka MV SR Vendelína Leitnera a vedúceho diplomatickej misie Veľvyslanectva Helénskej republiky v Bratislave Nikolaosa L. Fouyasa.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...