Štyroch afganských migrantov obvinili z podpaľačstva pre požiare v gréckom tábore Moria

Utečenecký tábor na jednom z gréckych ostrovov (Zdroj: SITA)

Grécke úrady obvinili štyroch afganských migrantov z podpaľačstva pre údajnú účasť na požiaroch, ktoré zničili väčšinu utečeneckého tábora Moria na ostrove Lesbos. Štvorica sa v stredu postavila pred súd, ktorý ich formálne obvinil. Následne ich vzali naspäť do policajnej väzby. Nemenovaní muži majú teraz tri dni na to, aby si pripravili výpovede.

Na založení požiarov sa údajne podieľali aj ďalší dvaja neplnoletí migranti, ktorých zadržiava polícia na gréckej pevnine. Dvojicu formálne neobvinili.

Požiare zachvátili preplnený tábor Moria minulý týždeň a vyhnali viac ako 12 000 migrantov a utečencov. Nikto neutrpel zranenia, no väčšina z nich je stále bez útočiska a stanuje popri ceste neďaleko tábora.

Grécka vláda tvrdí, že požiare v Morii založili úmyselne migranti, ktorí protestovali proti obmedzeniam v dôsledku šírenia ochorenia COVID-19.

Atény v utorok vyzvali Európsku úniu, aby v rámci reformy migračnej politiky eurobloku spoločne viedli nové utečenecké tábory na východných ostrovoch Grécka.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...