Beňová: Kvôli vláde prídeme o pol miliardy eur, je to obrovský amaterizmus

Monika Beňová v diskusnej relácii Uhol pohľadu (Zdroj: reprofoto HN)

Slovensku sa z európskeho rozpočtu ujde o pol miliardy eur menej. Z týchto peňazí mal byť financovaný náš prechod k uhlíkovej neutralite. Pocítia to najmä ľudia pracujúci v oblastiach, ktoré prejdú zmenou. Podľa Moniky Beňovej ide o dôkaz neschopnosti Matovičovej vlády.

Na klimatickom samite v roku 2019 nás prezidentka Zuzana Čaputová zaviazala k uhlíkovej neutralite do roku 2050. V súvislosti s týmto záväzkom musí Slovensko zaviesť viacero projektov, ktoré by znížili emisie skleníkových plynov. Jedným z nich má byť aj zatvorenie bane na hnedé uhlie v regióne hornej Nitry.

Financie na podobné projekty malo Slovensko obdržať z Fondu pre spravodlivú transformáciu. Kvôli súčasnej vláde však neobdržíme plnú sumu, s ktorou sa rátalo, ale takmer o pol miliardy eur menej.

“Je to jedným z jasných dôkazov obrovskej neschopnosti a amaterizmu súčasnej vládnej garnitúry pri presadzovaní našich priorít počas rokovaní s európskymi partnermi,” myslí si europoslankyňa Monika Beňová.

Na transformáciu regiónov tak podľa Beňovej doplatia ľudia, ktorí v daných oblastiach žijú a pracujú. Banícky región sa totiž nedokáže bez plnej sumy eurofondov vysporiadať s ukončením ťažby uhlia v tak krátkom čase.

“Proces postupnej premeny preto musí byť sprevádzaný efektívnymi prosociálnymi opatreniami zameranými na vytváranie nových, udržateľných pracovných miest, podporu malých a stredných podnikov, ako aj zavádzanie potrebných inovácií, automatizácie a prvkov tzv. inteligentného priemyslu,” dodáva Beňová.

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

35

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Kotleba mal pozitívny test na koronavírus

Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba bol pozitívne testovaný na koronavírus. Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Oznámil to vo svojom profile..