Matovičov boj o kresťanského voliča

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Poslanec Národnej rady SR a líder hnutia OĽaNO Igor Matovič založil necelý rok pred parlamentnými voľbami platformu s názvom Odvážne. Má ísť o hnutie „obyčajných kresťanov“, ale Matovič tvrdí, že nechce „kradnúť“ voličov KDH či iných kresťanských strán a hnutí.

Matovič ponúka polovicu miest na kandidátke OĽaNO ľuďom, ktorí sú síce kresťania, ale „nevedia si vybrať medzi stranami alternatívu“. Takým ľuďom chce dať opozičný poslanec a líder OĽaNO šancu „pomôcť nastoliť na Slovensku zmenu“. Podľa poslanca nemá ísť o snahu odoberať voličov iným stranám.

„Slovensko je plné kresťanov, ale kresťanské strany volí len zanedbateľný zlomok ľudí. Evidentne preto, lebo si kresťanské strany za 30 rokov vytvorili imidž, že by najradšej len zakazovali, prikazovali a cez kukátko do cudzej spálne nakúkali … a tak zo 100 kresťanov na Slovensku len 6 volí kresťanskú stranu, 53 volí hocičo iné a 41 radšej nevolí stranu žiadnu,“ píše Matovič na svojom facebookovom profile.

Viaceré reakcie, ktoré na vytvorenie platformy Odvážne Matovič dostal nie sú práve pozitívne. „Si úplne obyčajný kresťan – áno, nedokonalý, ktorý sa nad nikoho nepovyšuje a zároveň nedokážeš voliť kresťanské strany, lebo to, čo dlhé roky robili, si za kresťanské nepovažoval? Si lúzer, kámo a nie si kresťan,“ znela jedna z reakcií na novú platformu OĽaNO.

Podľa Matoviča odrádzajú voličov tradičných kresťanských strán napríklad tvrdenia, že kresťania sú len tí, ktorí sú pravidelne v kostole a zároveň volia kresťanské strany. Takéto zmýšľanie označuje líder OĽaNO za „typické elitárske povyšovanie a bludárstvo“, ktoré podľa neho iba odrádza obyčajných kresťanov od voľby kresťanských strán. 

Matovič vypustil prvú strohú správu o novom projekte svojho hnutia len desať dní pred tým, ako chce o svojom politickom subjekte bližšie informovať odchádzajúci prezident Andrej Kiska. Podrobnosti o platforme chce predseda OĽaNO zverejniť presne týždeň pred Kiskom.

— Tím Denník S


Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...