Čaputová sa občanom prihovára v bratislavskej MHD. Podľa Chmelára sa tým buduje kult

Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA)

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility spolupracovala prezidentka Čaputová s Dopravným podnikom Bratislava. Výsledkom je nahrávka hlásenia na zastávkach okolo Prezidentského paláca. Podľa analytika Eduarda Chmelára sa týmto spôsobom buduje kult osobnosti a približujeme sa ku krajinám ako Severná Kórea.

Ekologicky cítiaca prezidentka v sebe opäť raz nezaprela túžbu spraviť svet zelenším. Po prihlásení sa k uhlíkovej neutralite do roku 2050, cestovaní vlakom či osadení včiel v Prezidentskej záhrade, tentokrát podporuje cestovanie mestskou hromadnou dopravou.

V spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava nahrala hlásenie zastávky “Hodžovo námestie-Prezidentský palác”. Urobila tak pri príležitosti Európskeho týždňa mobility.

Čaputová na sociálnej sieti uviedla, že ju teší, že mohla podporiť myšlienku ekologickejšieho cestovania. Zároveň priznala, že rovnaký cieľ má aj prezidentský úrad.

Hlásenie zastávky Hodžovo námestie

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility som si pre cestujúcich na zastávkach okolo Prezidentského paláca pripravila spolu s Dopravný podnik Bratislava malé prekvapenie… 😊 Teším sa, že som mohla podporiť myšlienku ekologickejšieho cestovania nahraním hlásenia k zastávkam na Hodžovom námestí. Doprava sa značným spôsobom podieľa na produkcii CO2 a znečisťovaní ovzdušia. Preto je cieľom prezidentskej kancelárie prejsť na elektromobilitu a pri dlhších cestách vymeniť vládny špeciál za komerčné linky aeroliniek. Do roku 2030 by sme tak mohli naplniť cieľ, stať sa uhlíkovo neutrálnym úradom.

Posted by Zuzana Čaputová on Wednesday, September 16, 2020

Cieľ paláca je prejsť na elektromobily

“Doprava sa značným spôsobom podieľa na produkcii CO2 a znečisťovaní ovzdušia. Preto je cieľom prezidentskej kancelárie prejsť na elektromobilitu a pri dlhších cestách vymeniť vládny špeciál za komerčné linky aeroliniek. Do roku 2030 by sme tak mohli naplniť cieľ, stať sa uhlíkovo neutrálnym úradom,“ píše prezidentka.

Európsky týždeň mobility prebieha každoročne od 16. do 22. septembra a jeho cieľom je motivovať ľudí k tomu, aby si volili trvalo udržateľné spôsoby vlastnej prepravy, ako napríklad verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika. Tie totiž môžu znížiť emisie skleníkových plynov.

Chmelár: Je to kult, cítim sa trápne

Nie všetci sú však s týmto krokom stotožnení. Svoje výhrady tlmočil na sociálnej sieti napríklad analytik Eduard Chmelár. “Už veľa rokov si všímam sklony časti slovenskej verejnosti budovať kult osobnosti ich obľúbeného politika (Mečiar, Fico, Kiska), ale ešte nikdy ma neovalil taký pocit trápna ako pri tejto správe,” napísal.

Márne vraj dúfal, že Zuzana Čaputová má cit pre mieru, aby nezačala vyliezať z každej chladničky alebo v tomto ohľade skôr z každého autobusu. Je údajne presvedčený, že podporiť Európsky týždeň mobility sa dá aj vkusnejším spôsobom. Nechal sa tiež počuť, že sa týmto spôsobom približujeme skôr ku KĽDR ako vyspelým štátom.

Už veľa rokov si všímam sklony časti slovenskej verejnosti budovať kult osobnosti ich obľúbeného politika (Mečiar, Fico,…

Posted by Eduard Chmelár on Wednesday, September 16, 2020

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

12

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V kauze vraždy Miroslava Sýkoru sa pojednávalo po takmer dvoch rokoch

V kauze vraždy Miroslava Sýkoru sa pojednávalo po takmer dvoch rokoch

Na Okresnom súde Bratislava I dnes po dlhšom období pokračovalo pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru. „Na dnešnom hlavnom pojednávaní boli vypočutí spolu šiesti svedkovia. Okresný súd Bratislava I odročil pojednávanie na 26...