Mlčia Matovičovci o miliónoch investovaných do Arca Capital?

Víťaz volieb Igor Matovič spolu s manželkou Pavlínou (Zdroj: SITA)

Finančná skupina Arca Capital žiada od štátu pomoc pred veriteľmi. Ešte nedávno lákala investorov z radov bohatých aj bežných ľudí, dnes však riaditeľ priznáva, že veritelia nedostanú všetko naspäť – niektorí možno minimum alebo nič. Podľa portálu Pluska mala do spoločnosti investovať aj manželka premiéra Slovenska Pavlína Matovičová.

Premiérova žena mala podľa portálu Pluska investovať do spoločnosti Arca Capital značný obnos peňazí, vraj až do 10 miliónov eur. Je teda možné, že na investícii veľa peňazí stratí – alebo aj zarobí. Na otázky ohľadom tejto investície premiér Matovič nechcel odpovedať.

„Prepáčte, niekto vám podsunul nejaké bludy a ja teda kvôli tomu Pavlínku otravovať nebudem. Štrnásť rokov sa absolútne nemiešam do toho, kam sa Pavlínka rozhodne investovať, a túto tradíciu budem poctivo dodržiavať naďalej. A keď to nezaujíma mňa, nevidím prinajmenší dôvod, aby to zaujímalo niekoho iného,“ odpovedal premiér na otázky Plusky.

Protislužba?

Osloviť sa portálu nepodarilo ani Pavlínu Matovičovú. Tá mala ignorovať telefonické podnety, ale aj otázky skrze sociálnu sieť či mail. Podobne nereagovala ani dotknutá spoločnosť Arca Capital. Ide pritom o dôležité otázky, ktoré by pravdepodobne ešte v nedávnej minulosti kládol aj sám premiér.

Status Pavlíny Matovičovej by totiž mohol teoreticky zavážiť pri tom, či jej spoločnosť vyplatí jej investíciu na úkor iných ľudí. Prípadne by jej pohľadávku mohla prevziať iná spoločnosť, ktorá bude následne predstierať vymáhanie peňazí v konkurznom konaní. Otázka by znela, akú protihodnotu by mohla takáto spoločnosť získať.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

96

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...