V utorok pribudlo 92 infikovaných koronavírusom

Zdravotníci počas oberu vzoriek na testovanie COVID-19 (Zdroj: SITA)

V utorok pribudlo 92 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 5 860 osôb. V utorok urobili laboratóriá vyše 3 200 testov, spolu otestovali už vyše 393-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa šesť ďalších pacientov. Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 3 220 ľudí.

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, v nemocniciach je hospitalizovaných 141 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 107 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 13 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 pacientov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 2 602.

Medzi pozitívne testovanými bolo 48 žien a 44 mužov vo veku od 4 do 90 rokov. Pozitívny výsledok testov malo 23 ľudí vyšetrených v okrese Bratislava. V okrese Nitra odhalili testy 12 infikovaných, v okresoch Prešov a Žilina po päť, štyri prípady pribudli v okrese Partizánske a po tri v okresoch Galanta, Košice, Michalovce, Námestovo a Nové Zámky. Po dvoch nových prípadoch evidujú okresy Banská Bystrica, Čadca, Piešťany, Poprad, Prievidza, Senec, Sobrance, Stará Ľubovňa, Šaľa a Topoľčany. Po jednom prípade zaznamenali v okresoch Gelnica, Malacky Martin, Považská Bystrica, Ružomberok, Snina, Trebišov, Trenčín.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...