Daniš pre obmedzenia pripúšťa občiansku neposlušnosť: S ľuďmi sa manipuluje ľahšie ako s dobytkom

Dag Daniš (Zdroj: reprofoto Aktuality.sk)

Po náraste počtu prípadov ochorenia Covid-19 úrady na Slovensku znova sprísnili opatrenia proti šíreniu nákazy na našom území. Obmedzené sú opäť športové aj kultúrne podujatia a zo susedného Česka na Slovensko sa už bez negatívneho testu nie staršieho ako 72-hodín nedostanete, ak na vás neplatí výnimka, alebo pôjdete do domácej karantény a po piatich dňoch podstúpite test. Opätovné zavádzanie týchto a ďalších protipandemických opatrení kritizuje známy komentátor Dag Daniš.

Daniš na svojom facebookovom profile tvrdo kritizuje nielen postup, ktorý zvolil Ústredný krízový štáb a vláda pri obmedzovaní slobôd v snahe potlačiť šírenie ochorenia Covid-19, ale aj samotnú reakciu verejnosti. Komentátor varuje, že ak to takto pôjde ďalej, tak sa začne venovať občianskej neposlušnosti.

„Pevne som veril, že branné cvičenia s karanténami, zatváraním hraníc a buzeráciou ľudí sa nedajú zopakovať. A už vôbec nie kvôli ‚hrozbe‘, ktorá sa ukázala ako viróza. S úžasom zisťujem, že manipulácia druhom Homo sapiens je dnes jednoduchšia ako manipulácia dobytkom. Stačí ľuďom poradiť, aby naložili do gatí. A naložia (poniektorí sa pri tom dokonca cítia osvietene),“ píše komentátor.

Pozastavuje sa aj nad denným prírastkom nakazených, ktorým odborníci a vláda zdôvodňujú zavádzané opatrenia. „Denne tu máme bublifuk o náraste ‚pozitívne testovaných‘. Tento údaj pritom nie je podstatný. Kľúčové by mali byť reporty o počte CHORÝCH. Ich podiel je výrazne nižší, ako sme sa obávali na začiatku,“ myslí si Daniš.

V krátkom, ale veľavravnom statuse zaznieva aj vážne varovanie. „Ak táto kampaň opäť povedie k zatváraniu škôl, pracovísk, k ‚lockdownom‘ a drastickému obmedzovaniu slobody, budem sa venovať občianskej neposlušnosti, virtuálnemu páleniu rúšok a iným aktivitám, ktoré mi umožňuje ústava,“ dodáva komentátor.

V závere Daniš prichádza s takýmto návrhom: „Na mesiac zavrieť do karantény krízový štáb a lídrov pandemickej kampane. Ak by sa to podarilo, tá strašná, ničivá hrozba s pečiatkou NÁKAZA by zmizla. Aj keď len na mesiac.“

Pevne som veril, že branné cvičenia s karanténami, zatváraním hraníc a buzeráciou ľudí sa nedajú zopakovať. A už vôbec…

Posted by Dag Daniš on Tuesday, September 15, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

45

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...