Poslanci bez rúšok na rozdiel od občanov pokutu zrejme nezaplatia

Zhora: Peter Krupa, Andrej Medvecký a Milan Mazurek v spoločnosti kolegu Martina Beluského - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Trojici poslancov strany ĽSNS mala hroziť pokuta za nenasadenie si rúška v Národnej rade Slovenskej republiky. Zatiaľ im však udelená nebola a zrejme ani nebude. Je totiž otázne, kto má vôbec právomoc sankcionovať poslancov za nedodržiavanie opatrení.

Poslanci strany ĽSNS, ktorí v parlamente nemali rúško, vyviaznu bez pokuty. Nemal im ich totiž kto udeliť, informuje portál Aktuality. Odkazuje sa pritom na incident z 2. septembra tohto roku, kedy boli traja poslanci kotlebovcov vykázaní z rokovania parlamentu.

Išlo o poslancov Petra Krupu, Milana Mazureka a Andreja Medveckého, ktorí si ani po vyzvaní predsedom NR SR Borisom Kollárom nenasadili rúška. Zákony by vraj mali platiť pre všetkých rovnako, rozhorčoval sa vtedy predseda Sme rodina.  

Kollár taktiež uviedol, že kotlebovcom bez rušok hrozí pokuta do výšky 1 650 eur. Zo zaplatenia sumy však nakoniec nič nebolo. Polícia sa pritom v tom istom období chválila, že za prvé dva septembrové dni rozdali 150 pokút za nenosenie rúšok na miestach, kde je to povinné.

Kto dáva pokuty?

Zatiaľ však kotlebovcov nikto za nenosenie rúšok nestíhal, ako potvrdil aj hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica. Nie je totiž ani jasné, kto vlastne pokutu môže udeliť. Podľa úradu verejného zdravotníctva je pokutovanie za nenosenie rúšok v kompetencii polície, resp. okresných úradov.

Polícia však hovorí, že nenosenie rúška je priestupok na úseku verejného zdravotníctva, pričom podľa zákona tieto priestupky má riešiť úrad verejného zdravotníctva. Inak povedané, kto môže pokutovať politikov za nedodržiavanie nariadenia, sa presne nevie.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...