Jošihide Suga je novým japonským premiérom

Jošihide Suga (Zdroj: SITA)

 Japonský parlament si v stredu zvolil za nového premiéra doterajšieho hlavného tajomníka vlády Jošihideho Sugu, ktorý sa v pondelok stal aj novým predsedom vládnej Liberálno-demokratickej strany.

Sedemdesiatjedenročný Suga, ktorý je považovaný za blízkeho spojenca bývalého premiéra Šinza Abeho a očakáva sa, že bude pokračovať v jeho plánoch, získal v Dolnej komore parlamentu 314 zo 462 platných hlasov.

Po oznámení výsledku sa Suga hlboko poklonil aplaudujúcim poslancom, no zatiaľ svoj nový post nijako nekomentoval. Očakáva sa, že v priebehu stredy by mal oznámiť aj zloženie svojho vládneho kabinetu, pričom by si mal ponechať viacero ministrov z Abeho vlády.

Suga oznámil, že jeho prioritami bude udržať pod kontrolou šírenie koronavírusu, znovu naštartovať japonskú ekonomiku a tiež prisľúbil, že bude pokračovať v Abeho kľúčových plánoch.

Šinzó Abe v auguste oznámil, že zo zdravotných dôvodov odstúpi z funkcie. Najdlhšie slúžiaci japonský predseda vlády sa tak údajne rozhodol, aby nespôsoboval problémy. Dnes pritom oficiálne rezignoval spolu so svojím kabinetom.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...