Trumpova reklama vyzývala na podporu amerických vojakov. Použila však fotku Rusov

Obrázok z reklamnej kampane (Zdroj: Twitter)

Podporujte amerických vojakov, hovorila Trumpova reklamná kampaň, na ktorej však boli zobrazené ruské stroje a zbrane. „Neamerickosť“ použitej grafiky potvrdil aj jej autor, pričom podotýka, že zo strany marketingovej skupiny súčasného amerického prezidenta ide zrejme o nepozornosť.

Faux pas nie je neznáme slovné spojenie pre amerického prezidenta Donalda Trumpa. Len nedávno si totiž opäť vyslúžil posmech za reklamnú kampaň na podporu amerických vojakov. Na použitej grafike sa totiž nachádza ruská technika, informuje portál Politico.

Digitálna reklama od súčasného prezidenta Spojených štátov vyzývajúca Američanov na podporu „našich vojakov“ bola aktívna od 8. do 13. septembra. Autorom, resp. inzerentom bola reklamná komisia „Trump Make America Great Again Committee“.

Obrázok, ktorý kampaň použila, je „voľne šíriteľný“ materiál zo stránky Shutterstock, ktorý obsahuje čierne siluety vojakov, nad ktorými prelietavajú stíhačky. Ako si však všimli viacerí užívatelia, dané stroje nie sú americké.

„Americkí“ vojaci

Na grafike sú totiž znázornené siluety ruských stíhačiek MiG-29. Pre portál to uviedol Pierre Sprey, spoludizajnér amerických lietadiel F-16 a A-10. Tento názor podporil aj riaditeľ Centra pre analýzu a strategické technológie v Moskve Ruslan Puchov. Puchov taktiež poukázal na to, že jeden z vojakov nesie ruskú útočnú pušku AK-74.

Tvorca obrázku Artur Zakirov neskôr tieto informácie taktiež potvrdil. Stíhačky sú digitálne modely ruských MiG-29, zatiaľ čo siluety vojakov vytvorila pätica ruských figurantov. Pozadie obrázka bolo nafotené v troch rôznych krajinách – v Rusku, Grécku a vo Francúzsku.

Fotograf sa pre Politico vyjadril, že sa mu to zdá „riadne vtipné“, ako sa jeho fotografia dostala do americkej reklamnej kampane. „Dnes počúvate o ruke Kremľa v americkej politike, zajtra tou rukou ste,“ vtipkoval Zakirov.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Erdogan vyzval Arménsko, aby ukončilo „okupáciu“ regiónu

Erdogan vyzval Arménsko, aby ukončilo „okupáciu“ regiónu

"Akonáhle Arménsko opustí toto územie, ktoré okupuje, región sa vráti k mieru a harmónii," uviedol Erdogan v pripravenom príhovore. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondelok vyzval Arménsko, aby ukončilo "okupáciu" Náhorného Karabachu. Učinil tak v nadväznosti na..