Rezort plánuje nákup výstroje na ochranu pred chemickým a biologickým ohrozením

Na mieste udalosti (Zdroj: SITA)

Ministerstvo vnútra SR (MV SR) plánuje nakúpiť výstroj na ochranu pred prípadným chemickým alebo biologický ohrozením. Ako sa uvádza v oznámení na stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie vybavenia MV SR odhaduje na 248 201 eur bez DPH. „Predmetom zákazky je zabezpečenie špeciálneho zdravotníckeho materiálu v súvislosti s plnením nariadenia MV SR o zabezpečovaní ochrany zdravia a zdravotnej starostlivosti pri príprave na krízové situácie a pri ich riešení a o vytváraní udržiavaných zásob a hospodárení s nimi,” uviedlo ministerstvo.

Konkrétne má rezort v úmysle zaobstarať viac ako 17-tisíc kusov respirátorov s ventilom FFP3, 5 682 kusov ochranných tesniacich okuliarov a 11 724 návlekov na obuv. Súčasťou obstarávania je aj zadováženie 5 682 kusov protibiologických jednorazových oblekov a 540 balení jednorázových rukavíc.

Záujemcovia o dodanie ochranných prostriedkov môžu ministerstvu predkladať ponuky do 21. septembra. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...