Sagan nebodoval na rýchlostnej prémii v 16. etape

Peter Sagan (Zdroj: SITA)

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) nebodoval na šprintérskej prémii v rámci 16. etapy na Tour de France. A keďže medzi bodovanou pätnástkou nebol ani líder bodovacej súťaže Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), náskok 29-ročného Íra pred o rok starším Slovákom zostal 45-bodový.

Do boja o zelený dres však ešte môže zasiahnuť Talian Matteo Trentin z tímu CCC. Práve Trentin sa stal v úniku 15-člennej skupiny víťazom prémie na 44,5 km v Saint-Joseph-de-Riviere a pripísal si 20 bodov. Náskok Sagana na druhom mieste bodovacej súťaže znížil na 15 bodov.

Šestnásta etapa Tour de France nasleduje po druhom dni voľna a cyklisti sa počas nej presúvajú do Álp. Etapa so štartom v La Tour du Pin a cieľom vo Villard de Lans (164 km) s piatimi kategorizovanými stúpaniami praje únikom, ale favoriti na celkové poradie by si mali postrážiť svoje pozície.

Po 15. etape je na čele Slovinec Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma s náskokom 40 sekúnd pred krajanom Tadejom Pogačarom (UAE-Team Emirates) a 1:34 min pred Kolumbijčanom Rigobertom Uránom (EF Pro Cycling).

Štatistiky Tour de France informujú o tom, že až sedem z ostatných deviatich edícií “Starej dámy” malo na konci rovnakého víťaza, ktorý bol aj lídrom po druhom dni voľna pred nástupom do posledného týždňa.

Boli to v roku 2012 Bradley Wiggins, v rokoch 2013, 2015, 2016 a 2017 Chris Froome, v roku 2014 Vincenzo Nibali a v roku 2018 Geraint Thomas. Iba Cadel Evans v roku 2011 a Egan Bernal v roku 2019 nevstupovali do tretieho týždňa v žltom drese, ale nakoniec ho doviezli do Paríža.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

NAKA zasahuje v budove SZĽH

NAKA zasahuje v budove SZĽH

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Informuje o tom spravodajský..