Pellegrini si vo VIDEU robí body na sviatku Sedembolestnej Panny Márie a vyzýva na modlitby za slovenský národ

Peter Pellegrini (Zdroj: Facebook)

Na sviatku Sedembolestnej panny Márie, patrónky Slovenska, si politické body naháňa aj expremiér Peter Pellegrini. Predseda novopečenej strany Hlas-SD, založenej na tvárach odídencov zo Smeru, v sviatočný deň uverejnil na svojom facebookovom profile video, ktoré pripomína skôr propagáciu kresťanskej a nie sociálnej demokracie, za ktorú sa Pellegriniho strana označuje.

Video sa začína zábermi na kalváriu Šumiac pri Banskej Bystrici a je sprevádzané duchovnou klavírnou hudbou, do ktorej po pár sekundách prehovára Pellegrini. Dnešný sviatok označuje expremiér za „dôstojný a nádherný sviatok“. Dokonca vyzval na modlitby a hovoril aj o slovenskom národe. Pellegriniho Hlas sa pritom považuje za pomerne liberálnu stranu. Napríklad v prípade zatvárania obchodov v nedeľu bol Hlas-SD proti, zatiaľ čo Smer nemal so zatvorením prevádzok posledný deň v týždni problém.

Sedembolestná Panna Mária je patrónkou Slovenska a Pellegrini k videu píše, že by sme sa mali preto zastaviť dnes zastaviť na pietnych miestach a venovať jej tiché zamyslenie, či modlitbu.

„Hoc naše kroky chceli dnes viesť do Šaštína, do našej baziliky, žiaľ okolnosti nás donútili tráviť tento deň možno inak ako sme si mysleli a preto vás pozývam, aby ste vo svojom okolí, vo svojej prírode, tak ako ja dnes tu na úbočí Kráľovej holi, navštívili miesto, kde je nejaká pieta, krížová cesta alebo krásny kríž a pri ňom venovali tichou modlitbou svoje myšlienky tomuto sviatku a pomodlili sa za to, aby sa Slovensku a slovenskému národu aj naďalej dobre darilo,“ vraví Pellegrini vo videu.

Podľa septembrového prieskumu agentúry Focus by bol Hlas-SD v prípade konania volieb druhou najsilnejšou parlamentnou stranou so ziskom 16,2 percenta hlasov. To je iba o niečo vyše 2 percentá viac ako má v rovnakom prieskume vládne hnutie OĽaNO, ktoré by volilo 18,4 percenta opýtaných.

UCTIME SI S POKOROU MATKU SEDEMBOLESTNÚSedembolestná Panna Mária je patrónkou nášho Slovenska. V krušných časoch sa k nej utiekame a hľadáme ju nielen ako jednotlivci, ale aj národ nádej a svetlo v tme. Zastavme sa preto dnes na pietnych miestach a venujme jej tiché zamyslenie, či modlitbou.

Posted by Peter Pellegrini on Monday, September 14, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

25

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...