Fico vyložil v rádiu na stôl telefón za 20-tisíc eur

Robert Fico, predseda strany Smer-SD (Zdroj: SITA)

Expredseda vlády a šéf strany Smer-SD Robert Fico vlastní podľa viacerých medializovaných informácií luxusný telefón značky Vertu za zhruba 20-tisíc eur. Verejnosť si ho mohla všimnúť, keď pred niekoľkými dňami rečnil na Rádiu Slovensko.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico sa prakticky celú svoju politickú kariéru profiluje ako sociálno-demokratický a ľavicový politik a vo svojej rétorike často akcentuje potrebu zlepšiť kvalitu života rôznych nízkopríjmových skupín obyvateľstva.

Dlhodobo mu je však vyčítané, že svojim osobným príkladom tieto myšlienky takpovediac neguje. O Ficovi je totiž známe, že si potrpí na luxusné veci. V tejto súvislosti sa často skloňovali jeho hodinky za 20-tisíc eur či niekdajší byt v luxusnom komplexe Bonaparte, ktorého vyvolávacia cena činila vo februári zhruba 1,7-milióna eur.

Luxusný, no určite nie „smart“

Politik si však potrpí aj na drahé mobilné telefóny a už niekoľko rokov preferuje aj luxusnú a menej známu britskú značku Vertu. Už pred siedmimi rokmi sa bulvár venoval napríklad Ficovmu telefónu Vertu Ayxta, ktorý sa toho času predával za 5200 eur.

Hoci zariadenie nemá žiadne výnimočné funkcie a v podstate v nich aj zaostáva za mnohonásobne lacnejšími smartfónmi, jeho cenovku tlačí nahor napríklad zafírové sklíčko či puzdro zo špeciálneho hliníka, ktorý sa využíva v kozmonautike.

„K mobilnému telefónu, na ktorý sa pýtate, môžeme povedať len toľko, že daňových poplatníkov nestál ani cent. Samotný aparát, ako aj služby operátora totiž hradí strana Smer-SD, a to aj napriek tomu, že predseda vlády má nárok na služobný telefón z Úradu vlády, ktorý však nevyužíva,“ obhajovala vtedy Ficov prepychový mobil hovorkyňa Beatrice Szabóová.

Strop to zďaleka nebol

V uplynulých dňoch sa objavili informácie o tom, že šéf Smeru sa takpovediac buchol po vrecku znovu a zaobstaral si model, ktorý je v hierarchii luxusného výrobcu postavený ešte oveľa vyššie. Podľa portálu Fontech ide tentokrát o Vertu Signature S, ktorého cena môže oscilovať aj okolo sumy 20-tisíc eur.

Politik sa ním „pochválil“ v štúdiu Rádia Slovensko, kde rozprával o rozsudku v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, ale aj o mediálnom tlaku na sudcov, ktorý sa vytvoril okamžite po vyrieknutí verdiktu. Počas rozhovoru mal Fico mobil vyložený na stole aj spolu s peňaženkou.

Bránik: Len 15-tisíc? Chátra nám pred očami

„Preťažký život opozičného politika. Mobil len za 15 litrov, kam sme to preboha dospeli?! Vráťte Robertovi jeho voľakedajšie postavenie, lebo nám chátra pred očami. Môže si Slovensko takto okázalo pred zahraničím vôbec dovoliť predvádzať život úbohých bezdomovcov? Protislovenské špiny a prostitútky sa nezastavia pred ničím. Úspešný útok na slovenské predsedníctvo im zjavne nestačil. Príšerné!,“ okomentoval ironicky Ficov prepych bloger a analytik Radovan Bránik.

Redakcia Denníka Slovensko oslovila s prosbou o vyjadrenie k novému postrehu, ktorý sa už medzičasom začal šíriť po internete, aj stranu Smer-SD. O prípadnú odpoveď z tlačového oddelenia budeme článok aktualizovať.

Preťažký život opozičného politika.. mobil len za 15 litrov, kam sme to preboha dospeli?! Vráťte Robertovi jeho…

Posted by Radovan Bránik on Monday, September 14, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

33

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...