Matovič nevestám: Babo raď

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Pandemická komisia po zhodnotení epidemiologickej situácie na Slovensku a v zahraničí navrhuje obmedziť počet účastníkov svadieb na 30 osôb. V náväznosti na to sa internetom šíri petícia, ktorá žiada zachovať kapacitu hostí v počte 150 ľudí. Premiér Matovič nevie, ako situáciu vyriešiť a o radu prosí nevesty.

Stúpajúci počet nakazených mal za dôsledok prehodnotenie doterajších protipandemických opatrení a ich sprísnenie. Po kritike zo strany umelcov a športovcov dávajú svoju nespokojnosť najavo aj nevesty.

Pandemická komisia znížila počet svadobčanov z prechádzajúcich 150 na 30 a to s platnosťou od 1. októbra 2020. S takýmto obmedzením ľudia nesúhlasia, a preto spísali petíciu na podporu zachovania svadieb do 150 hostí, ktorú už podpísalo takmer 20 000 signatárov.

Petičiari tvrdia, že dodržaním hygienických opatrení dokážu znížiť riziko prenosu vírusu na minimum. Upozorňujú tiež, že svadieb sa zúčastňuje najmä blízka rodina, ktorá je v pravidelnom styku aj mimo nich. Signatári tiež dodávajú, že väčšina z nich už zaplatila zálohy, čím by prišli o nemalé peniaze.

Situáciu sa sebe vlastným spôsobom pokúsil vyriešiť premiér Igor Matovič. Na sociálnej sieti Facebook napísal, že chce nevestám pomôcť, len netuší ako. Priznanie vlastnej neschopnosti korunoval vyhlásením, že hoci sa to na premiéra nehodí, nehanbí sa za to.

“Čo s tým? Neklamme si – na svadbách nikto rúška nenosí (viem o čom hovorím,” dodáva predseda vlády. Tým reaguje na svadbu predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šipoša, na ktorej sa pri počte 150 ľudí premiér špacíroval bez rúška.

Po kritike ľudí, ktorú verejne prezentovala skupina poslancov NRSR, sa protipandemické opatrenia museli zjemniť v oblasti športu a kultúry. O námietky a možné riešenia sa preto rozhodol Matovič požiadať samotných nahnevaných ľudí aj tentokrát. “Máte rozumný návrh ako z brindy von? Rád si ho prečítam dolu v diskusii. Babo raď.”

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V kauze vraždy Miroslava Sýkoru sa pojednávalo po takmer dvoch rokoch

V kauze vraždy Miroslava Sýkoru sa pojednávalo po takmer dvoch rokoch

Na Okresnom súde Bratislava I dnes po dlhšom období pokračovalo pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru. „Na dnešnom hlavnom pojednávaní boli vypočutí spolu šiesti svedkovia. Okresný súd Bratislava I odročil pojednávanie na 26...