Matovič: Mám pocit, že tlačíme až príliš na pílu

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) podľa svojich slov nedovolí, aby koronavírus zložil k zemi kultúru a šport. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti. Dodal, že nie je stotožnený s mierou sprísnenia opatrení, ktoré sa majú dotknúť organizácie hromadných podujatí.

„Vždy som hájil opatrenia, s ktorými prichádzalo konzílium. Tentokrát mám však pocit, že tlačíme až príliš na pílu a efekt, ktorý očakávame, môže byť paradoxne opačný,” uviedol predseda vlády. Tvrdí, že dnešné zasadnutie Ústredného krízového štábu bude veľmi ťažké, ale „verí vo víťazstvo zdravého rozumu.”

Podľa návrhu pandemickej komisie by sa mali sprísniť podmienky konania hromadných podujatí. Pre exteriérové podujatia má byť maximálna kapacita 200 osôb a interiérové 100 osôb. V takzvaných červených a oranžových okresoch majú byť opatrenia ešte prísnejšie – na exteriérových podujatiach sa bude môcť zúčastniť maximálne 100 a interiérových najviac 50 osôb. O návrhu bude dnes rozhodovať Ústredný krízový štáb.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) pracuje na troch schémach, ktorými bude štát sanovať straty v oblasti športu. Štátny tajomník MŠVVaŠ SR Ivan Husár (SaS) tiež namieta niektoré opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré podľa neho ohrozujú chod športu na Slovensku a úrad vyzýva na diskusiu o opatreniach.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...