EXKLUZÍVNE Škripek na spoločnej kandidátke OĽaNO a KÚ nebude. Matovič ho tam nechce

Branislav Škripek (Zdroj: SITA)

Kresťanská únia (KÚ) a hnutie OĽaNO finišujú rozhovory o volebnej spolupráci. Na spoločnej kandidátke, o ktorej sa tieto dva subjekty bavia už od leta, by nemal byť podľa našich informácií Branislav Škripek. Podľa jeho slov ho na kandidátke nechce líder OĽaNO Igor Matovič. Škripekovi sa zase nepáči, ako Matovič hovorí o veciach, ktoré vraj nie sú ešte definitívne dohodnuté.

Bývalý europoslanec Branislav Škripek odišiel z OĽaNO po nezhodách s predsedom Igorom Matovičom. Spoločne s ďalším odídencom Richardom Vašekom a Annou Záborskou založil pred voľbami do Európskeho parlamentu Kresťanskú úniu (KÚ), ktorá sa teraz môže dostať do parlamentu na kandidátke hnutia OĽaNO.

Škripek pre Denník S uviedol, že aj keď rokovania medzi KÚ a OĽaNO vyzerajú ako keby ich viedli len jeho kolegovia Záborská a Vašečka, nie je to vraj pravda a ide o rozhodovací proces celého vedenia strany. Definitívne slovo má padnúť v najbližších dňoch.

Anna Záboroská nám potvrdila, že by KÚ mohla zverejniť svoje ďalšie kroky v spolupráci s OĽaNO už začiatkom budúceho týždňa, ale dodala, že rozhodovanie nie je ešte úplne vo finálnej fáze.

Nie je to fér

„Isteže chceme, aby nás reprezentovali. Sú to najznámejšie mená a Matovič s tým takticky operuje a využíva to, pretože už niekoľkokrát to povedal a mne sa to vrcholne nepáči, lebo to nie je fér, keď to ešte nie je dohodnuté, tak prečo s tým operuje,“ odpovedal nám Škripek na otázku, či by mali na kandidátke matovičovcov figurovať práve Vašečka so Záborskou.

Sama Záborská tvrdí, že účasť jej a Richarda Vašečku na kandidátke OĽaNO je jednou z možností, ale rozhodne vraj nemá ísť len o nich dvoch.

Škripek ďalej uviedol, že on na kandidátke OĽaNO ani v prípade dohody určite nebude. „Igor si dal podmienku, že ja nemôžem kandidovať. Mne by sa aj ťažko obhajovalo, ako som sa ocitol na Matovičovej kandidátke a nemyslím si, že by to bolo zdravé. Žiaľ takýto je politický šach a ja vôbec nie som rád, že takéto hry sa musia hrať,“ uviedol Škripek pre Denník S s tým, že napriek tomu existuje v Kresťanskej únii ochota sa dohodnúť.

Igor Matovič reagoval tým že si nevie predstaviť, akoby zrazu Branislav Škripek uveriteľne dokázal v kampani obhájiť, že ide na kandidátke hnutia, ktoré predtým očiernil.

„Postrehol som aj v rozhovore u vás, že aj sám Braňo si to veľmi dobre uvedomuje, a preto ani kandidovať na našej kandidátke nechce. Necítim voči Braňovi žiadnu zlosť a už dupľom nie nenávisť a pevne verím, že staré rany sa postupne zahoja, povedal líder hnutia OĽaNO pre Denník S.

Matovič prezradil ako to je. Hlina vraj klamal

Matovič ďalej potvrdil, že rokovania s KÚ pokračujú. „Pravidelne sa stretávame, rozprávame sa, nič neznásiľňujeme, času máme relatívne dosť do konca novembra. Ja si myslím, že je to na dobrej ceste, ale ako to presne dopadne, tak to vám dopredu neviem povedať,“ uviedol líder hnutia OĽaNO.

Podľa Matoviča nie je pravda, že by si Záborská a Vašečka hľadali v OĽaNO rýchlo miesta na kandidátke, tak ako to tvrdil predseda KDH Alojz Hlina, keď sa so zakladateľmi KÚ nedokázal dohodnúť na volebnej spolupráci.

Matovič pre Denník S prezradil, že Vašečka ani Záborská nechceli na začiatku rokovaní s OĽaNO osobne kandidovať a chceli dať priestor iným ľuďom z KÚ. „Až ja som im musel povedať, že pre mňa je KÚ v prvom rade Vašečka a Záborská. To je dôkaz toho, že Lojzo (Hlina) v tejto veci dosť slušne klamal. Necítil som od nich nejaký osobný záujem, že by chceli pre seba vyrokovať fleky v parlamente. Bolo to práve naopak a ja som im musel hovoriť, že by to pre nás strácalo zmysel, keby tam tie najznámejšie tváre neboli“ vysvetlil líder OĽaNO.

Nič nie je isté

Dohoda medzi KÚ a OĽaNO o volebnej spolupráci podľa Škripeka ešte nie je úplne istá. „KÚ nechcela ísť (do volieb) sama lebo by sme nedosiahli prah 5 percent a aj Matovič potrebuje mať zrejme ešte niekoho pri sebe, tak potom bude KÚ na scéne ako spolupartner s OĽaNO“ dodal.

Škripek si myslí, že ešte môže prísť ešte lepšia ponuka, ktorá by znamenala, že KÚ a OĽaNO spolu na jednej kandidátke do parlamentných volieb nebudú. „Stávajú sa také veci, že príde niečo zaujímavejšie a odmietneme to rozhodnutie ísť do volieb s OĽaNO. Ja by som bol tomu rád, ale zatiaľ je to takto,“ uzavrel.

Záborská tvrdí, že sa všetko rozhodne na zasadaní vedenia Kresťanskej únie. „Myslím, že tým Dňom D by mohol byť pondelok, keď to bude buď áno, alebo nie,“ prezradila bývalá europoslankyňa pre Denník S.

Nezhody z minulosti

Branislav Škripek nebol jediný, kto mal v minulosti spory s predsedom OĽaNO Igorom Matovičom. Pre podobné dôvody odišiel z hnutia aj poslanec NR SR Richard Vašečka. Matovič po ich odchode nešetril kritikou na adresu oboch pánov.

Ani Anna Záborská sa slovným výmenám s lídrom OĽaNO nevyhla. Pred voľbami do Európskeho parlamentu poslala spoločne s Branislavom Škripekom tlačovú správu, v ktorej uviedla, že „to, čo Igor Matovič predvádza v súvislosti s eurovoľbami, nie je politika, ale cirkus“. Matoviča navyše obvinila, že „arogancia politikov ako on je skutočným dôvodom pre nárast podpory fašistov“.

Záborská pre Denník S uviedla, že vyššie spomínané nezhody si s Igorom Matovičom vraj vyjasnila. „Pán Matovič tiež používa niekedy expresívne výrazy. Na jednej tlačovej správe sa nedá stavať celá politika. Pánovi Matovičovi sa to nepáčilo, ako som sa s pánom Škripekom vyjadrila,“ dodala.

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič chce vrátiť Slovensko na pozíciu ekonomického tigra

Matovič chce vrátiť Slovensko na pozíciu ekonomického tigra

Vláda chce podľa jej predsedu Igora Matoviča vytvoriť také podnikateľské prostredie, aby sa Slovensko stalo opäť ekonomickým tigrom Európy. Povedal to počas návštevy trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia. Vytvorenie dobrých podmienok pre zamestnávateľov je podľa Matoviča jediná cesta,..